آغاز رای گیری شورای امنیت درباره پیش نویس قطعنامه ضد ایرانی آمریکا

به گزارش مجله ایرکا، جلسه رای گیری شورای امنیتی برای اعلام نظر اعضا درباره پیش نویس قطعنامه آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران آغاز شد.

آغاز رای گیری شورای امنیت درباره پیش نویس قطعنامه ضد ایرانی آمریکا

به گزارش خبرنگاران، به نقل از رویترز، این رای گیری به شکل مجازی برگزار می شود و 15 عضو شورای امنیت سازمان ملل قرار است رای خود را درباره پیش نویس قطعنامه چهار پاراگرافی آمریکا اعلام کنند.

آمریکا در پیش نویس قطعنامه خود خواهان تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران شده است که پیشتر شورای امنیت علیه کشورمان وضع کرده بود.

کشورهای عضو 24 ساعت فرصت دارند تا از طریق ایمیل رای خود را به رییس دوره ای شورا که از کشور اندونزی است اعلام کنند. رای گیری از ساعت 5.30 دقیقه عصر پنج شنبه به وقت محلی آغاز شده و نتایج آن احتمالا عصر جمعه اعلام می شود.

آمریکا دومین بار است که تلاش می کند پیش نویس قطعنامه خود را در شورای امنیت تصویب کند. هفته پیش این کشور قصد داشت قطعنامه ای را با 15 بند مقدماتی و 35 بند عملیاتی و در مجموع 13 صفحه به رای بگذارد که به دلیل عدم استقبال گسترده اعضای شورا مجبور شد آن را با اصلاحات کلی این بار تنها با 2 پارگراف مقدماتی و 2 پارگراف عملیاتی دارد ارائه کند که بیشتر کارشناسان معتقدند از آنجا که محتوای پیش نویس که همان تمدید تحریم های تسلحیاتی ایران است تغییر نکرده، این پیش نویس رای نخواهد آورد.

تحریم تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر (اواخر مهرماه) سال جاری به سرانجام خواهد رسید. دولت آمریکا با ارائه پیش نویس قطعنامه خود که برای بار دوم انجام می شود، به دنبال جلب حمایت دیگر کشورهای عضو شورا برای تمدید این تحریم است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 506

به "آغاز رای گیری شورای امنیت درباره پیش نویس قطعنامه ضد ایرانی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز رای گیری شورای امنیت درباره پیش نویس قطعنامه ضد ایرانی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید