آیا بیماران تیروئیدی بیشتر در معرض ابتلا به کرونا هستند؟

به گزارش مجله ایرکا، ایسنا/ یک فوق تخصص غدد و متابولیسم بالغین با تاکید بر اینکه بیماران تیروئیدی جزو گروه نقص ایمنی محسوب نمی شوند، گفت: داروهای تیروئید به هیچ عنوان باعث تضعیف سیستم ایمنی نمی شود، بنابراین بیماران با خیال راحت داروهای خود را به طور منظم مصرف کنند.

آیا بیماران تیروئیدی بیشتر در معرض ابتلا به کرونا هستند؟

دکتر خلیلی - عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه مهمترین فاکتور خطر در بیماری های تیروئید، سیگار است، اظهار کرد: در این راستا به تمامی بیماران تیروئیدی به خصوص بیماران مبتلا به پرکاری تیروئید و یا درگیری چشمی تیروئید توصیه می شود که هرچه سریع تر نسبت به ترک سیگار اقدام کنند.

وی با اشاره به بررسی رفتار کرونا ویروس طی چند ماه گذشته و سابقه ویروس های مختلف در برخورد با تیروئید، اظهار کرد: ویروس ها احتمال ابتلا به تیروئید را افزایش نمی دهند و همچنین مبتلایان به اختلالات تیروئید ریسک بالاتری برای ابتلا به ویروس نداشته و در صورت ابتلا نیز بیماری شدیدتری نخواهند داشت.

وی با تاکید بر اینکه بیماران تیروئیدی جزو گروه نقص ایمنی محسوب نمی شوند، گفت: داروهای تیروئید به هیچ عنوان باعث تضعیف سیستم ایمنی نمی شود. بنابراین بیماران با خیال راحت داروهای خود را به طور منظم مصرف کنند.

منبع: همگردی
انتشار: 4 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 370

به "آیا بیماران تیروئیدی بیشتر در معرض ابتلا به کرونا هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا بیماران تیروئیدی بیشتر در معرض ابتلا به کرونا هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید