احتمال انتقال کرونا از طریق پوست آسیب دیده

به گزارش مجله ایرکا، متخصص پوست ومو گفت: اگر پوست و مخاط که دارای گیرنده های ویروس هستند آسیب ببینند ویروس از این طریق به بدن منتقل خواهد شد.

احتمال انتقال کرونا از طریق پوست آسیب دیده

به گزارش مجله ایرکا، پروین منصوری متخصص پوست ومو در مصاحبه با فارس در پاسخ به پرسشی درباره انتقال ویروس کرونا از طریق زخم گفت: گزارش های منتشر شده نشان می دهد این ویروس از طریق پوست سالم عبور نمی کند اما اگر پوست و مخاط که دارای گیرنده های ویروس هستند آسیب ببینند ویروس از این طریق به بدن منتقل خواهد شد.

وی ادامه داد: بسیاری از بیماران که ضایعات پوستی دارند ممکن است با قطع کردن داروهایشان احتمال ابتلا و انتقال ویروس کرونا را افزایش دهند.

متخصص پوست و مو گفت: تظاهرات پوستی کرونا متفاوت است، برخی علائم به صورت کهیرهای موضعی و ضایعات پوستی شبیه به مخملک و ضایعاتی مانند سرمازدگی و خون مردگی گزارش شده است که برخی از اینها با مطالعات ویروس شناسی ثابت شده عفونت ویروسی هستند، اما باید گفت این علائم در تعداد کمی از افراد ممکن است بروز کند.

وی با بیان اینکه آرایشگاه محیط بسته است و ممکن است جمعیت زیادی در این مکان حضور پیدا کنند توصیه کرد: تا جایی که ممکن است باید در زمان شلوغ به آرایشگاه مراجعه نشود در زمان مراجعه نیز استفاده از ماسک و دستکش را در دستور کار داشته باشیم، افرادی که احساس می کنند احتمال ابتلا دارند ترجیحا نباید به آرایشگاه مراجعه کنند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 354

به "احتمال انتقال کرونا از طریق پوست آسیب دیده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال انتقال کرونا از طریق پوست آسیب دیده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید