ارتش سوریه به سه کیلومتری شهر الارتاب رسید

به گزارش مجله ایرکا، ارتش سوریه در جدیدترین پیشروی خود در غرب استان ادلب، با آزادی چند منطقه دیگر به سه کیلومتری شهر الارتاب رسید.

ارتش سوریه به سه کیلومتری شهر الارتاب رسید

به گزارش گروه بین الملل مجله ایرکا، ارتش سوریه امروز با آزادسازی چند منطقه دیگر در استان ادلب توانست خود را به سه کیلومتری شهر الارتاب رسانده و بر روی این شهر کنترل آتش داشته باشد.

به گزارش مرکز موسوم به دیده بان حقوق بشر سوریه، نیروهای ارتش با پشتیبانی هوایی روسیه و آتش سنگین توپخانه توانستند بر مناطق اورم الصغری، ریف المهندسین، دوار الصومعه و تیپ 46 تسلط یابند و خود را به سه کیلومتری شهر الارتاب برسانند.

تروریست ها در سال 2012 برای تسلط بر تیپ 46 ارتش سوریه، در یک حمله غافلگیرانه 150 نیروی ارتش سوریه را به قتل رسانده بودند.

مواضع تروریست ها از شب گذشته در اطراف شهر الارتاب به شدت بمباران شده و کماکان آتش توپخانه ارتش سوریه نیز ادامه دارد.

شبکه المیادین نیز گزارش داد که ارتش سوریه توانسته بر شهر الارتاب تسلط آتش باری داشته باشد و جهت امدادی تروریست ها از سمت شمال شرق را مسدود کند.

به نوشته دیده بان حقوق بشر سوریه، ارتش و نیروهای مقاومت سوریه در دو هفته گذشته توانسته اند 74 منطقه را در جنوب و غرب استان ادلب به کنترل خود در آورند.

ارتش سوریه از یک ماه پیش عملیات های نظامی خود علیه تروریست ها را از دو محور، یکی جنوب و غرب حلب و دیگری جنوب استان ادلب آغاز کرده و توانسته طی این مدت کوتاه، 600 کیلومتر مربع را به همراه اتوبان حلب دمشق آزاد و پاکسازی کند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 149

به "ارتش سوریه به سه کیلومتری شهر الارتاب رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش سوریه به سه کیلومتری شهر الارتاب رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید