استقرار جنگنده های اف-16 آمریکا درعربستان

به گزارش مجله ایرکا، خبرنگاران : نیروی هوایی آمریکا برای نخستین بار شماری جنگندهاف-16 فالکون همراه با پرسنل نظامی را برای پشتیبانی از عملیات هوایی تروریست های سنتکام در پایگاه پرنس بن سلطان در عربستان مستقر کرد.

استقرار جنگنده های اف-16 آمریکا درعربستان

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، نیروی هوایی آمریکا از اعزام شماری جنگنده اف-16 فالکون خود همراه با پرسنل نظامی به یکی از پایگاه های هوایی در عربستان اطلاع داد.

به نوشته وبگاه نیروی هوایی آمریکا گروهی از جنگنده های اف-16 سی فالکون و پرسنل پشتیبانی جمعی اسکادران 77 آمریکا طی روزهای گذشته وارد پایگاه هوایی شاهزاده سلطان در عربستان شدند.

به گفته مقامات نیروی هوایی آمریکا این اسکادران که گمبلرز نام دارد نقش مهمی در حمایت از ماموریت های نیروی هوایی آمریکا در سنتکام و دفاع از نیروهای شرکای این کشور در منطقه را با پوشش پشتیبانی هوایی ایفا می نماید. این نخستین بار است که آمریکا جنگده های اف-16 خود را در این پایگاه هوایی در عربستان مستقر نموده است.

فرمانده این اسکادران از آمادگی جنگنده های اعزامی برای انجام گشت های هوایی، آموزش نیروهای شرکا، برطرف تهدید های امنیتی و همچنین یاری به نیروی هوایی سنتکام اطلاع داد.

رسانه های خبری چندی قبل استفاده بیشتر تروریست های سنتکام مستقر در منطقه از پایگاه هوایی شاهزاده بن سلطان برای انجام سریعتر فرایند سوختگیری اشاره کردند. پایگاه هوایی بن سلطان امکان سوختگیری سریع برای بوئینگ سوخت رسان کی سی-135استراتو را فراهم نموده است. وظیفه این تانکرهای سنتکام سوخت رسانی به هواپیماها و جنگنده های این نیروها در منطقه است.

یکی از خلبانان تانکرهای تروریست های سنتکام گفته است که اینک فرایند سوختگیری در پایگاه بن سلطان سریع تر شده و سوختگیری 85 هزار پوندی در کمتر از نیم ساعت انجام می گردد. این خلبان آمریکایی در ادامه گفته که این تسهیلات به ما امکان می دهد تا توانایی سوخت رسانی را در منطقه فراهم کنیم و عملیات جنگی را ادامه دهیم. هور برینک یک مقام نظامی ارشد آمریکایی نیز به اهمیت فرایند سوخت رسانی به جنگنده های آمریکا در منطقه اشاره نموده است.

آمریکا از زمان شروع جنگ یمن از ائتلاف متجاوز به این کشور فقیر عربی حمایت نموده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 608

به "استقرار جنگنده های اف-16 آمریکا درعربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقرار جنگنده های اف-16 آمریکا درعربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید