تاکید رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک بر تعویق پارالمپیک 2020

به گزارش مجله ایرکا، به گزارش خبرنگاران، در پی اعلام رسمی کمیته بین المللی المپیک مبنی بر به تعویق افتادن بازی های توکیو 2020 و برگزاری آن تا تابستان 2021، کمیته بین المللی پارالمپیک نیز در این خصوص بیانیه ای صادر کرد.

تاکید رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک بر تعویق پارالمپیک 2020

اندرو پارسونز، رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک در این بیانیه گفته است که به تعویق انداختن بازی های المپیک و پارالمپیک توکیو 2020 تصمیم درستی بود که در راستای اهمیت سلامت ورزشکاران گرفته شد و برگزاری هر گونه رویداد ورزشی در شرایط شیوع بیماری کووید 19 غیر ممکن بود.

وی اضافه کرد: در شرایط کنونی ورزش مهم ترین موضوع نیست و حفظ جان انسانها در درجه اول اهمیت قرار گرفته است. بسیار مهم و لازم است که همه اقدامات در زمینه مهار کردن این بیماری و توقف شیوع آنکه همه کشورها را در بر گرفته است انجام گردد.

پارسونز خاطر نشان کرد: شیوع این بیماری در طول ده روز گذشته پنج برابر شده و 375 هزار نفر در سراسر جهان درگیر آن شده اند و در زمانی که سایر مردم در سرتاسر جهان در شرایط قرنطینه به سر می بردند و فعالیت های روزمره محدود و متوقف شده است، برگزاری بازی های المپیک و پارالمپیک توکیو 2020 غیر منطقی است و به تعویق انداختن آنها تنها انتخاب عقلانی بود و با اتخاد چنین تصمیمی کلیه ورزشکاران می توانند با آرامش کامل اقدامات لازم در جهت حفظ سلامتیشان را انجام دهند و در چنین شرایط سخت و بی سابقه ای در امان بمانند.

رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک گفت: برگزاری بازی های پارالمپیک که نهایتاً تا خاتمه تابستان 2021 به میزبانی توکیو برگزار خواهد شد، به مثابه یک جشن و گردهمایی بزرگ انسانی خواهد بود و در طول این مدت با کمیته های بین المللی پارالمپیک سراسر جهان و نیز فدراسیون های جهانی که تحت تاثیر این تعویق قرار گرفته اند، در ارتباط هستیم.

به گزارش خبرنگاران، همچنین چلسی گوتل، رئیس شورای ورزشکاران کمیته بین المللی پارالمپیک در مورد این تصمیم گفت: از دیدگاه ورزشکاران پارالمپپیکی این تصمیم بسیار درستی بود که اتخاذ شد. به تعویق افتادن بازی ها خبر خوبی برای ورزشکاران جنبش پارالمپیک و جامعه جهانی ورزشکاران است و ما خرسند هستیم کمیته بین المللی المپیک و شینزو آبه در این خصوص تصمیم گیری کردند و با این اقدام ورزشکاران می توانند یک قدم به عقب بروند و روی شرایط کنونی تمرکز نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 224

به "تاکید رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک بر تعویق پارالمپیک 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک بر تعویق پارالمپیک 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید