معین یک سرپرست بهداشتی برای هر 50 حاجی در عربستان

به گزارش مجله ایرکا، وزارت بهداشت عربستان سعودی برای هر 50 حاجی یک سرپرست بهداشتی اختصاص داد.

معین یک سرپرست بهداشتی برای هر 50 حاجی در عربستان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری دولتی عربستان واس، دولت سعودی در حج امسال، برای هر 50 حاجی یک سرپرست بهداشتی مشخص کرد.

بر اساس این گزارش، دولت عربستان سعودی این تصمیم را با هدف اطمینان از اجرای همه شروط بهداشتی و پایبندی به اجرای طرح فاصله اجتماعی بین حجاج و نظارت و کنترل بر رفت و آمدهای آنها هنگام ادای مناسک، اتخاذ کرده است.

خبرگزاری واس در ادامه گزارش خود نوشت که مسئول بهداشتی مسئولیت ارائه و انتقال پیام های آموزشی و توصیه های بهداشتی مورد نیاز حجاج را بر عهده دارد و علاوه بر آن، در صورت مشاهده هر گونه موارد مشکوک ابتلا به کرونا را گزارش می دهد.

عربستان پروتکل های بهداشتی برای حجاج را در حالی آغاز کرده که موسم حج امسال فقط با شرکت محدود شهروندان عربستانی و بدون حضور حجاج کشورهای دیگر برگزار می شود.

عربستان به دلیل اپیدمی ویروس کرونا تنها به هزار نفر از اتباع مقیم این کشور مجوز اجرای مناسک حج را داده است و تنها کسانی حق ورود به مشاعر مقدسه (منا، مزدلفه و عرفات) را دارند که مجوز گرفته باشند، در غیر اینصورت برای متخلفان، جریمه نقدی به مبلغ 10 هزار ریال (2650 دلار) در نظر گرفته شد و درصورت تکرار تخلف جریمه دوبرابر خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 482

به "معین یک سرپرست بهداشتی برای هر 50 حاجی در عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معین یک سرپرست بهداشتی برای هر 50 حاجی در عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید