تکلیف قیمت جدید تمام خودروهای ایران خودرو و سایپا تعیین شد

به گزارش مجله ایرکا، رئیس شورای رقابت از معین تکلیف قیمت تمام محصولات ایران خودرو و سایپا در جلسه امروز شورای رقابت خبرداد.

تکلیف قیمت جدید تمام خودروهای ایران خودرو و سایپا تعیین شد

تسنیم: رضا شیوا با اشاره به اینکه در جلسه هفته گذشته شورای رقابت مجوز افزایش قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا که مشمول انحصار بودند معین شد، اظهارداشت: در آن جلسه محصولات ایران خودرو مجوز 10 درصدی و سایپا مجوز افزایش 23 درصدی نسبت به قیمت بهمن سال 97 را کسب کردند.

وی با بیان اینکه به دلیل توقف واردات خودرو بعضی از محصولات این دو شرکت که انحصاری نبودند مشمول انحصار شده و باید دستور العمل قیمت گذاری آنها هم معین گردد، اضافه نمود: بر همین اساس در جلسه امروز شورای رقابت برای این دسته از خودروها هم دستورالعمل قیمت گذاری معین شد.

رئیس شورای رقابت توضیح داد: در قیمت گذاری خودروهای جدید ایران خودرو و سایپا که مشمول بازار انحصاری شده اند قیمت پایه 96 در نظر گرفته شده است به نحوی که شورا با محاسبه تورم سال های 97 و 98 و کسر افزایش قیمت بهمن ماه 97 از مجموع تورم دو سال 97 و 98 دستورالعمل قیمت گذاری این خودروها را امروز معین و به ستاد تنظیم بازار ارائه نموده است.

به گفته وی ، قرار است جزئیات تغییر قیمت تمام محصولات ایران خودرو و سایپا توسط ستاد تنظیم بازار به آنها ابلاغ گردد..

شیوا در مورد قیمت گذاری سایر خودروهای موجود در بازار از جمله شرکت های چینی ، گفت: این موضوع هم دستور کار قرار گرفته و در حال آنالیز آن هستیم.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 353

به "تکلیف قیمت جدید تمام خودروهای ایران خودرو و سایپا تعیین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکلیف قیمت جدید تمام خودروهای ایران خودرو و سایپا تعیین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید