خبرنگاران سازمان ملل بر ضرورت لغو تحریم کشورها برای مبارزه با کرونا تأکید کرد

به گزارش مجله ایرکا، تهران-خبرنگاران- استفان دوجاریک سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد آدینه شب گفت: باید تحریم کشورها برای مقابله با ویروس کرونا برداشته گردد.

خبرنگاران سازمان ملل بر ضرورت لغو تحریم کشورها برای مبارزه با کرونا تأکید کرد

دوجاریک به شبکه تلویزیونی الجزیره گفت: شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز باید برای لغو تحریم کشورها وارد عمل گردد.

این در حالیست که در شرایطی که کرونا جان و سلامت مردم را تهدید می نماید، آمریکا روز پنجشنبه تحریم های جدیدی علیه چندین فرد و نهاد ایرانی و خارجی اعمال کرد.

برهمین اساس، دفتر کنترل دارایی های وزارت خزانه داری آمریکا گفت که 15 فرد و 5 نهاد ایرانی و خارجی را در ارتباط با ایران به فهرست تحریم های موسوم به ضدتروریستی خود افزوده است.

پیش از درخواست دوجاریک، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل، سازمان بهداشت جهانی و کمیساریای عالی حقوق بشر به همراه روسیه، چین، پاکستان، انگلیس، عراق، ونزوئلا، نیکاراگوئه، کره شمالی و کوبا کوشش های دیپلماتیک گسترده ای برای لغو تحریم های یکجانبه آمریکا در شرایط همه گیری ویروس جدید کرونا انجام داده اند.

شماری از کشورها در نامه ای به دبیرکل سازمان ملل، شرایط فعلی را زمانی برای چندجانبه گرایی و مقابله با اقدامات یکجانبه آمریکا دانسته اند و تصریح نموده اند تروریسم مالی آمریکا علیه ایران، خلاف منشور ملل متحد و مصوبات متعدد مجمع عمومی این سازمان دانسته اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 28 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 235

به "خبرنگاران سازمان ملل بر ضرورت لغو تحریم کشورها برای مبارزه با کرونا تأکید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سازمان ملل بر ضرورت لغو تحریم کشورها برای مبارزه با کرونا تأکید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید