خوشحالم سرمربی تیم ملی فوتسال ایرانی است، تعطیلی لیگ به صلاح نبود

به گزارش مجله ایرکا، به گزارش خبرنگاران، مهدی تاج در نشست هم اندیشی فوتسال جهت حمایت از برنامه های تیم ملی تیم ملی فوتسال در مسابقات 2020 آسیا، گفت: بهترین کسانی که می توانند در خصوص فوتبال یا فوتسال کشور تصمیم گیری نمایند، حاضران این نشست هستند. هیات های فوتبال استانها و باشگاه ها که هر روز درگیر فوتسال هستند و با مشکلاتش دست و پنجه نرم می نمایند. همه در خصوص فوتبال صحبت می نمایند چون فوتبال فضایی را فراهم می نماید که هر کسی درباره آن صحبت می نماید. اما این جلسه را برگزار کردیم که از نزدیک مسائل حوزه فوتسال را آنالیز کنیم و به همین دلیل تصمیم گرفتم که شخصا در این نشست حضور پیدا کنم.

خوشحالم سرمربی تیم ملی فوتسال ایرانی است، تعطیلی لیگ به صلاح نبود

رئیس فدراسیون در ادامه گفت: حاصل یک لیگ معتبر و جاندار، تیم ملی قدرتمند می گردد. بدون داشتن لیگ می توان به صورت گلخانه ای چند بازیکن را دور هم جمع کرد تا با آنها کار کنیم، ممکن است به این صورت قهرمان هم بشویم، اما این قهرمانی ادامه دار نیست و یک سال بعد تاثیر آن نمود پیدا خواهد نمود. اگر لیگ را فدای تیم ملی کنیم حاصلش در کوتاه مدت خوب است، اما در دراز مدت جواب نمی گیریم. حتی در جلسه کمیته فنی هم گفتم که می توانیم لیگ را تعطیل کنیم و فقط به تیم ملی بپردازیم، اما در سال آینده نتیجه این تصمیم را می بینیم. عده ای ممکن است در لیگ شرکت ننمایند و عده ای ممکن است لیگ را نیمه کاره رها نمایند. این موضوع به نفع ما نیست ما باید یک لیگ پویا داشته باشیم.

تاج در ادامه توضیح داد: از طرفی مدیران عامل باشگاه ها هم باید بدانند اگر تیم ملی نتیجه نگیرد، خاک مردگی روی فوتسال ریخته می گردد و تیم ملی ما رونقی نخواهد داشت و عقب خواهیم افتاد. وقتی تیم ملی سرحال نیست لیگ هم پرطرفدار نخواهد بود در واقع همه نگاه ها به هم وصل هستند. هم به لیگ و هم به تیم ملی. می بینیم که بقیه کشورها به خوبی رشد کردند و زمانی بحث 10 گل و 8 گل زدن بود اما اکنون اینطور نیست. در حال حاضر تایلند یک رقیب جدی است. در کلمبیا به ناظم الشریعه گفتم که آسیا در حال رشد است. ما به برد می رسیدیم اما این کار به سختی انجام می شد. نباید از پشتوانه سازی غافل شویم. سرمربی و تیم ملی خوبی داریم، اما اگر پشتوانه سازی نکنیم حتما یک جایی آسیب خواهیم دید؛ چیزی که با حضور امثال علی صانعی ها در حال اجرا است. پس رشد تیم های رده پایه به نفع تیم ملی ما خواهد بود.

رئیس فدراسیون گفت: برای این کار باید یک فرمول داشته باشیم. هدف ما داشتن یک لیگ پویا و یک تیم ملی قوی است. برای این هدف باید قدم برداریم و هدفمان باید تبدیل به رفتار گردد. باید لیگ را تبدیل به رفتار کنیم و هیات رئیسه فوتسال باید این رفتار را چکش کاری کند. همه ما در یک زمینه فعالیت می کنیم. کشور پهناوری داریم که پر از استعداد است. در بازی های فوتسال جمعیت زیادی به استادیوم ها می آیند. طبق آماری که گرفتیم بعد از فوتبال در زمینه تماشاچیان، فوتسال قرار گرفته است و بعد از آن رشته های دیگر هستند. نباید این تماشاچیان را از دست بدهیم و لازمه این کار این است که به یک درآمد منطقی برسیم.

وی با اشاره به منابع درآمدی این فدراسیون تاکید نمود: عمده درآمد فدراسیون از محل فیفا بوده است، مقداری که ما از وزارت ورزش گرفتیم خیلی محدود است و در حد تأمین هزینه پرواز بعضی تیم های ما است. به هر حال 18 تیم ملی داریم. از اینکه تیم ملی فوتسال ما در اختیار یک مربی با صلاحیت ایرانی است خیلی شادمان هستم، هر چه داریم از خودمان است و درستش هم همین است و وقتی تیم سوم دنیا هستیم نباید از جاهای دیگر نیرو وارد کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: کمیته های مختلف یک شورای مشورتی برای آوردن بازیکن و مربی خارجی درست کردیم که محور آن مشورتی است و اجباری هم در آن نیست و این کار به نفع همه است. چراکه اگر قرار است مثلا یک مربی خارجی بیاید باید باکیفیت باشد نه اینکه بازیکن یا مربی خودمان از او بالاتر باشد. من در ابتدای فصل هم گفته بودم که مواظب آوردن بازیکن خارجی باشید. با اینکه در تحریم های ظالمانه به سر می بریم اما با این حال هیچ اردویی را در فوتبال، فوتسال و فوتبال بانوان تا الان لغو نکردیم. ممکن است از بعضی هزینه ها منصرف شده باشیم اما تمام اردوها را برگزار کردیم. کمپ خیلی خوبی داریم که از فراوری به مصرف است و همه چیز آن مربوط به خودمان است و احتیاج به بیرون نداریم.

تاج اضافه نمود: پیشنهاد من این است که یک جلسه هم اندیشی بسیار عالی برگزار کنیم تا ببینیم چه کار کنیم که تیم ملی را در رده های بالا نگه داریم و در رنکینگ پایین نیاییم، در فوتبال هم باید رنکینگ را پس بگیریم و تصورم این است که این اتفاق خواهد افتاد. در بحث درآمدی و قرارداد IPTV که با صدا و سیما بستیم زمینه اش این شد که فوتسال و فوتبال ساحلی را هم در این زمینه قرار دادیم، عدد قابل ملاحظه ای به دست ما خواهد رسید که طی 5، 6 روز دیگر مبادله آن انجام خواهد شد. این شروع خوبی است باید در شرایط سخت محیطی رشد کنیم و انشاءالله در این جلسه با محور هم اندیشی همه حرف هایشان را می زنند. کسی هم دعوا ندارد. هر کسی که دعوا می نماید حرف زدن بلد نیست.خوشبختانه در این جلسه غایبی نداریم.

وی در خاتمه گفت: من از همه عزیزانی که تشریف آوردند تشکر می کنم، مسائل همه را می دانم، به نظر می رسد گرفتاری هایی که وجود دارد رو به بهبودی است و شرایط بهتر می گردد، باید در خصوص بحث های مختلف مانند امنیت استادیوم ها تصمیم گیری کنیم و یک تصمیم درست بگیریم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 28

به "خوشحالم سرمربی تیم ملی فوتسال ایرانی است، تعطیلی لیگ به صلاح نبود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوشحالم سرمربی تیم ملی فوتسال ایرانی است، تعطیلی لیگ به صلاح نبود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید