دولت سوریه خواهان بازگشت پناهجویان سوری به کشورشان شد

به گزارش مجله ایرکا، دولت سوریه پس از به آتش کشیده شدن اردوگاه پناهجویان این کشور در شمال لبنان، از آنها و سایر پناهجویان سوری در کشورهای مختلف خواست که به کشور خود بازگردند.

دولت سوریه خواهان بازگشت پناهجویان سوری به کشورشان شد

به گزارش امروز (دوشنبه) خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، یک منبع رسمی در وزارت امور خارجه این کشور در بیانیه ای گفت: جمهوری عربی سوریه برای آتش سوزی اردوگاه پناهجویان در منطقه المنیة در شمال لبنان که منجر به وحشت ساکنان و از دست دادن سرپناه تعدادی از آنها شد، ابراز تاسف عمیق می نماید.

این منبع که سانا به نام وی اشاره ننموده است، افزود که سوریه از دادگستری و دستگاه های امنیتی لبنان می خواهد تا مسئولیتهای خود را در برخورد با این حادثه و تأمین امنیت و مراقبت از پناهجویان سوری در این کشور بر عهده بگیرند.

وی افزود: سوریه بار دیگر از شهروندان خود که در اثر جنگ ناعادلانه مجبور به ترک کشور شده اند، برای بازگشت به وطن دعوت می نماید. وی تأکید کرد که دولت سوریه تمام کوشش خود را برای تسهیل این بازگشت و تأمین شرایط زندگی مناسب در شهرها و روستاهای آنها با توجه به توانایی های موجود، انجام می دهد.

ارتش لبنان دیروز گفت که اختلاف بین گروهی از لبنانی ها و تعدادی از کارگران سوری منجر به آتش زدن یک اردوگاه غیررسمی پناهجویان سوری در شمال این کشور شد. تا به امروز 8 نفر از جمله 2 لبنانی و 6 سوری را در رابطه با این حادثه دستگیر شده اند.

ارتش لبنان در یک بیانیه بدون اشاره به جزئیات درگیری بین دو طرف در اردوگاه پناهجویان سوری افزود که این حادثه با شلیک هوایی جوانان لبنانی شدت می گیرد و به عمد چادرهای پناهجویان را آتش می زنند.

آتش سوزی در اردوگاه پناهجویان سوری در نزدیکی شهر حنین در منطقه منیه در شمال لبنان که 75 خانواده را در خود جای داده است، آن را به زمین سوخته تبدیل نموده است.

طبق گفته کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل، 370 نفر از ساکنان این اردوگاه مجبور به فرار و حداقل 4 نفر به علت جراحات به بیمارستان منتقل شدند.

مقامات لبنانی آمار پناهجویان سوری مقیم این کشور را یک میلیون و 500 هزار نفر تخمین می زنند که از این تعداد نام حدود یک میلیون نفر در کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل ثبت شده است.

پناهجویان سوری در لبنان در شرایط دشواری زندگی می نمایند و در پی شیوع ویروس کرونا و بروز بحران مالی همچنین انفجار فاجعه بار که در ماه اوت گذشته در بندر بیروت رخ داد، اوضاع آنها را وخیم تر نموده است.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 759

به "دولت سوریه خواهان بازگشت پناهجویان سوری به کشورشان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت سوریه خواهان بازگشت پناهجویان سوری به کشورشان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید