فرایند واکسیناسیون سالمندان تشریح شد، نیازی به ثبت نام نیست

به گزارش مجله ایرکا، رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت گفت: برای دریافت و تزریق واکسن کرونا نیازی به هیچ گونه ثبت نام نیست.

فرایند واکسیناسیون سالمندان تشریح شد، نیازی به ثبت نام نیست

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، جعفر صادق تبریزی، در استودیو شبکه خبر سیما، اضافه نمود: برای ثبت نام فرایند تزریق واکسن کرونا، نیازی به مراجعه حضوری نیست، زیرا نمی خواهیم عزیزانمان در واحد های بهداشتی حضور فیزیکی داشته باشند بنابراین در حال حاضر نیازی به هیچ گونه ثبت نام حضوری و مجازی نیست.

وی گفت: از سه شنبه گذاشته به حال با افراد بالای 80 سال در حال تماس هستیم و برای دریافت واکسن کرونا از آن ها دعوت به عمل می آوریم تا در زمان و محل خاصی که از قبل پیش بینی شده است، حضور یابند.

تبریزی توضیح داد: یک میلیون و 150 هزار نفر بالای 80 سال در کشور داریم که حدود 25 درصد از آن ها در روستا ها و باقی آن ها در شهر ها حضور دارند که کار واکسیناسیون آن ها آغاز شده است.

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت گفت: پس از افراد بالای 80 سال به سراغ جمعیت 75 تا 80 ساله می رویم. برای این اقدام حدوداً دو هفته در نظر گرفته شده و پیش بینی شده است، البته این زمان به واکسنی که به دستمان می رسد منوط خواهد بود، زیرا هنوز واکسن فراوری داخل به دستمان نرسیده و ظاهراً در اواسط تیرماه در دسترس خواهد بود.

وی اضافه نمود: همه کوشش ما این است که تا 15 اردیبهشت ماه واکسیناسیون بالای 80 ساله ها به اتمام برسد به این منظور، اطلاع رسانی و خبر کردن افراد تا اوایل هفته آینده به وسیله تلفن و سپس به وسیله تلفن و پیامک خواهد بود. برای روستاییان عزیز به وسیله تماس تلفنی و برای شهرنشینان به وسیله پیامک خبر رسانی خواهد شد.

تبریزی گفت: این پیامک ها صرفاً با پیش شماره های وزارت بهداشت یعنی v.behdasht انجام می پذیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1400 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 958

به "فرایند واکسیناسیون سالمندان تشریح شد، نیازی به ثبت نام نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرایند واکسیناسیون سالمندان تشریح شد، نیازی به ثبت نام نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید