رییس سازمان زندانها: طرح پایش و غربالگری زندانیان در زندان های کشور به اجرا درآمد

به گزارش مجله ایرکا، رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گفت: نباید کسی بی جهت در زندان باشد.

رییس سازمان زندانها: طرح پایش و غربالگری زندانیان در زندان های کشور به اجرا درآمد

به گزارش خبرنگاران، محمد مهدی حاج محمدی در جلسه شورای عالی قضائی گفت: به موجب بخشنامه اخیر رئیس محترم قوه قضائیه شرایط زندانیان و تحقق اهداف اجرای حبس، رصد و پایش می گردد. اعتناء و اهتمام ریاست محترم قوه قضاییه به موضوع زندان تکلیف ما را سنگین تر می نماید.

وی گفت: بناست کسانی که از زندان بودن شان نتیجه ای حاصل نمی گردد شناسایی شوند و برای ایشان تصمیم فوری و فوق العاده اتخاذ گردد نباید کسی بی جهت در زندان بماند و در زندان رها باشد. در مواردی حبس نه ضرورت دارد نه فایده؛ اگر هدف از حبس تنبیه به امید تنبه است برای برخی حبس نه نقش تنبیهی دارد نه تنبهی.

رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور در همین رابطه گفت: به موجب بخشنامه پایش شرایط زندانیان، به بیمارانی که توانایی تحمل حبس ندارند یا افرادی که در طول یک سال گذشته هیچ دیدار کننده ای ندارند یا افرادی که در مواعد قانونی در مورد ادامه بازداشت شان تصمیم گیری نشده است و یا کسانی که مستحق برخورداری از از ارفاقات قانونی همچون آزادی مشروط، تعلیق اجرای مجازات و... می باشند بیش از گذشته مورد توجه و پیگیری واقع می شوند. در این بخشنامه دیدار چهره به چهره قضات با زندانیان توصیه شده است و اگر قرار باشد بموجب تصمیم قضائی تغییری در شرایط زندانیان موضوع بخشنامه ایجاد نگردد دیدار قاضی با زندانی در زندان یا دادگاه الزامی است.

رئیس سازمان زندان ها اضافه نمود: این بخشنامه مصداق و نشانه واضحی است که در الگوی زندانبانی اسلامی زندانی عائله تحت تکفل حکومت می باشد و میبایست دائما تحت رصد و کنترل در چرخه اصلاح و تربیت باشد.

این عضو شورای عالی قضایی کشور با تشکر از روسای کل دادگستری، دادستان ها، همکاران قضایی و زندانبانان در اهتمام جدی به اجرای سریع و دقیق دستورالعمل گفت: پایش و غربالگری زندانیان خدمت جهادی دیگری در دوره تحول قوه قضائیه و زندان های کشور می باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 آذر 1399 بروزرسانی: 23 آذر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 657

به "رییس سازمان زندانها: طرح پایش و غربالگری زندانیان در زندان های کشور به اجرا درآمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رییس سازمان زندانها: طرح پایش و غربالگری زندانیان در زندان های کشور به اجرا درآمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید