سفیر آمریکا در بیروت احضار شد

به گزارش مجله ایرکا، در پی اظهارات مداخله جویانه سفیر آمریکا در بیروت، وزارت خارجه لبنان وی را احضار کرد.

سفیر آمریکا در بیروت احضار شد

همزمان وزارت خارجه آمریکا در واکنش به حکم دادگاه لبنان علیه سفیر خود، حزب الله لبنان را به تلاش برای خاموش کردن صدای رسانه ها متهم کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیاالیوم، ناصیف حتی، وزیر خارجه لبنان امروز یکشنبه دوروتی شیا، سفیر آمریکا در بیروت را احضار کرد.

قرار است حتی روز دوشنبه با شیا دیدار کرده و مراتب اعتراض لبنان را به مداخلات وی ابلاغ کند و اینکه مطابق معاهده وین، هیچ سفیری حق مداخله در امور داخلی کشور دیگری ندارد و نباید سخنان وی حاوی مطالب تحریک آمیز علیه گروه های لبنانی باشد که در قدرت شریک هستند.

در همین حال وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای در واکنش به حکم دادگاه لبنان که تمامی رسانه های فعال در داخل لبنان را از هرگونه مصاحبه با سفیر آمریکا به مدت یکسال منع کرده، مدعی شد، حتی فکر کردن به استفاده از دستگاه قضایی برای خاموش کردن آزادی بیان و آزادی مطبوعات نابخردی و ترحم آور است. ما در کنار ملت لبنان و علیه سانسور حزب الله هستیم.

محمد مازح، قاضی امور فوریتی لبنان طی حکمی تمامی رسانه های فعال در داخل لبنان را از هرگونه مصاحبه با دوروتی شیا، سفیر آمریکا در لبنان و انتشار اظهارات وی به مدت یکسال منع کرد و دلیل صدور این حکم را اظهارات مداخله جویانه شیا مطرح نمود که ثبات کشور را برهم زده و مردم لبنان را علیه یکدیگر تحریک می کند.

پیش از این شیا در مصاحبه تلویزیونی مدعی شده بود: دبیرکل حزب الله ثبات لبنان را تهدید می کند و این حزب مانع راه چاره اقتصادی در لبنان می شود.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 434

به "سفیر آمریکا در بیروت احضار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر آمریکا در بیروت احضار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید