طراحی و ساخت کلکتور تصفیه خانه آب زهک

به گزارش مجله ایرکا، خبرنگاران/سیستان و بلوچستان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سیستان و بلوچستان از ساخت کلکتور تقسیم آب تصفیه خانه زهک توسط پرسنل این شرکت اطلاع داد.

طراحی و ساخت کلکتور تصفیه خانه آب زهک

جهت دریافت خدمات پتینه نقاشی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

علیرضاقاسمی اظهارداشت: به دلیل عدم امکان عبور آب بیشتر ازکالورت های ورودی 8 فیلتر تند ثقلی تصفیه خانه آب زهک، با ایجاد کلکتور تقسیمِ آب به فیلترها و نصب دو دستگاه الکتروپمپ شناور در گالری صافی ها، امکان عبور120لیتر در ثانیه آب، مازاد بر ورودی ازطریق کالورت ها به فیلترهای تصفیه خانه فراهم شد.

وی خاطر نشان کرد: ظرفیت اسمی تصفیه خانه زهک 69 هزار متر مکعب درشبانه روز، معادل حدود800 لیتر در ثانیه می باشد که با ساخت و در مدار بهره برداری قرارگرفتن کلکتور تقسیم، در ساختمان فیلتراسیون و با ساخت کلکتور تقسیم آب در ورودی فیلترهای تصفیه خانه زهک، امکان افزایش ظرفیت این تصفیه خانه در شرایط اضطرار به میزان120لیتر در ثانیه فراهم شد و به دلیل تعویض بستر ماسه ای و افزایش لایه شنی فیلترهای این تصفیه خانه، جهت افزایش کمی و کیفی آب فیلتر شده، صافی های موجود امکان عبور 920 لیتر در ثانیه آب را خواهند داشت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سیستان و بلوچستان اعلام کرد: با افزایش ظرفیت تصفیه خانه زهک و استفاده از نقاط کمکی پمپاژ آب ازشبکه آب رسانی شهرهای سیستان به شبکه آبرسانی روستاهای سیستان و همچنین رعایت الگوی مصرف و صرفه جویی در مصرف آب توسط مشترکین، در فصل تابستان امسال مشکل افت فشار آب و یا قطعی آب در سطح شهرستان های منطقه سیستان به حداقل ممکن کاهش یابد.

لازم به ذکر است: کلکتور یاد شده با امکانات و تجهیزات موجود، با سایز250میلیمتر و طول 25متر با 8 خروجی سایز100میلیمتر و طول 2/6 متر با شیرآلات تنظیم دبی توسط پرسنل شرکت آب و فاضلاب استان سیستان و بلوچستان طرحی و ساخته شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 162

به "طراحی و ساخت کلکتور تصفیه خانه آب زهک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی و ساخت کلکتور تصفیه خانه آب زهک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید