فدراسیون فوتبال اعلام جنگ کرد

به گزارش مجله ایرکا، سرپرست ریاست فدراسیون فوتبال برخلاف اظهارات دادستان دیوان محاسبات و وزیر ورزش می گوید که بازنشسته ها می توانند مطابق قانون در سمت های نواب رئیس و اعضای هیات رئیسه حضور داشته باشند، موضوعی که با این تضاد آشکار دیدگاه، بمعنی اعلان جنگ خواهد بود.

فدراسیون فوتبال اعلام جنگ کرد

به گزارش مجله ایرکا، حواشی مربوط به انتخابات فدراسیون فوتبال همچنان ادامه دارد و در گیرودار ایرادهای فیفا به اساس نامه این فدراسیون برای تعویق انتخابات، این بار حیدر بهافرایند، سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال که جزو مدیران بازنشسته به شمار می رود، گفته نه تنها هیچ یک از نامزدهای ریاست فدراسیون فوتبال بازنشسته نیستند بلکه، چهره های بازنشسته می توانند برای سمت نواب رئیس و هیات رئیسه در انتخابات شرکت کنند.

بهافرایند به سابقه این اختلافات در سال 97 اشاره کرده و می گوید وزارت ورزش و دیوان عدالت اداری معافیت هیات رئیسه و نواب رئیس فدراسیون فوتبال و همچنین سازمان لیگ را از قانون منع بکارگیری بازنشستگان پذیرفته اند. این اظهارات در حالی است که پیش از این دادستان دیوان محاسبات قاطعانه خاطرنشان کرد که در انتخابات فدراسیون فوتبال اجازه حضور هیچ چهره بازنشسته ای را نخواهند داد و این موضوع درباره سمت نواب رئیس و هیات رئیسه فدراسیون فوتبال - که جزو مشاغل تمام وقت محسوب نمی شوند - هم صادق است.

این دیدگاه دیوان محاسبات کشور توسط وزیر ورزش و جوانان و معاون قهرمانی این وزارتخانه نیز تایید شد تا برخی از چهره های بازنشسته فدراسیون فوتبال معترض شوند و پای این مطالب به فیفا هم کشیده شود و آن ها نسبت به فرایند انتخابات و کمیته تایید صلاحیت ها ایرادهایی را بگیرند.

فدراسیون فوتبال مقابل وزارت و دیوان محاسبات

بعد از قوت دریافت موضوع کنار گذاشتن چهره های بازنشسته از فدراسیون از جمله حیدر بهافرایند آن هم در آستانه احتمال لغو انتخابات، بهافرایند درباره فرایند اخذ مجوز حضور بازنشسته ها از جمله خودش در فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ توضیحاتی ارائه کرده و گفته: سازمان بازرسی کل کشور در سال 97 تاکید کرده که نواب رییس و اعضای هیات رییسه فدراسیون مشمول قانون بازنشستگی نمی شوند و فعالیت آنها بلامانع است و در ادامه این موضوع در دیوان عدالت اداری مطرح و بخشنامه وزارت ورزش و جوانان نیز اصلاح شد.

این اظهارات و اعلام اخذ تاییدیه از وزارت ورزش و جوانان در حالی است که چندی پیش وزیر ورزش تاکید کرده بود، جلوی حضور بازنشسته ها در انتخابات را می گیرد اما بهافرایند تهدید کرده که انتخابات در چارچوب اساسنامه فدراسیون فوتبال برگزار می شود و در آن نیز هیچ اشاره ای به بازنشستگی مدیران نشده است.

با این شرایط به نظر می رسد در کنار چالش اصلاح اساسنامه و برگزاری یا عدم برگزاری انتخابات باید در انتظار دور تازه ای از مجادله میان اعضای فدراسیون فوتبال، وزارت ورزش و نهادهای حقوقی و نظارتی برای حضور یا عدم حضور بازنشسته ها و چالش های احتمالی پیرامون آن باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 179

به "فدراسیون فوتبال اعلام جنگ کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فدراسیون فوتبال اعلام جنگ کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید