مراقبت از سالمندان وظیفه مهم خانواده ها در مبارزه با کرونا

به گزارش مجله ایرکا، متخصص طب سالمندشناسی دانشگاه علوم پزشکی گناباد از وظایف مهم خانواده ها در مهار بیماری کرونا را افزایش مراقبت از سالمندان در برابر شیوع این بیماری برشمرد.

مراقبت از سالمندان وظیفه مهم خانواده ها در مبارزه با کرونا

به گزارش مجله ایرکا، دکتر لیلا صادق مقدم در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اضافه نمود: سالمندان به خاطر ضعف سیستم ایمنی به نسبت سایر اقشار بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماریها و از جمله ویروس کرونا هستند و با حساسیت بیشتری باید تحت مراقبت قرار بگیرند.

وی ادامه داد: بروز بیماری کرونا در سالمندان ممکن است مانند سایر افراد در رده های سنی پایین تر به صورت تب بروز نکند ولی با ضعف و اختلال هوشیاری همراه است.

متخصص طب سالمندشناسی دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: سالمندان باید از تماس با بیماران کرونایی یا افرادی که احتمال مبتلا شدن به بیماری کرونا را دارند به دور باشند و حضور در اجتماعات، دورهمی ها، مساجد و پارکها برای همه افراد در شرایط شیوع کرونا به خصوص اشخاص سالمند خطرناک است.

صادق مقدم یکی از وظایف مهم خانواده ها در پیشگیری از شیوع بیماری کرونا را توجه به سالمندان خانواده بر شمرد و گفت: باید در شرایط شیوع کرونا با دغدغه زیادی نسبت به حفظ سلامت این قشر اهتمام داشت.

وی اضافه نمود: سالمندان باید با حساسیت زیادی نسبت به رعایت موارد بهداشت و مراقبت های فردی و شستن مکرر دستها برای جلوگیری از ابتلا به بیماری کرونا توجه داشته باشند.

با شیوع بیماری کرونا افزایش جمعیت سالمندان در گناباد به دغدغه مهم مسوولان تبدیل شده است چرا که 12.30 درصد جمعیت بیش از 90 هزار نفری گناباد را سالمندان تشکیل می دهند و این شهرستان دومین شهرستان سالمند کشور به شمار می رود.

با توجه به افزایش جمعیت سالمند در مناطق شهری و روستایی گناباد و از طرفی فرایند رو به رشد شیوع بیماری کرونا فقدان توجه کافی به این مساله زنگ خطری برای شیوع این بیماری در منطقه به شمار می رود.

مقابله با بحران کرونا نیازمند عزم همگانی است و بدون یک اراده جمعی معطوف به مواجهه موثر با بیماری امکان رهایی از زنجیره و انتقال آن وجود ندارد و بر همین اساس به ابتکار سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی پویشی اجتماعی برای فراخوان عمومی و عمل به مسئولیت پذیری جمعی در برابر شیوع ویروس کرونا به راه افتاده است.

شهرستان 90 هزار نفری گناباد در 287 کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 217

به "مراقبت از سالمندان وظیفه مهم خانواده ها در مبارزه با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراقبت از سالمندان وظیفه مهم خانواده ها در مبارزه با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید