نحوه جربمه خاطیان قوانین کرونایی در جهان

به گزارش مجله ایرکا، طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت (WHO) موارد جدید ابتلا به بیماری کووید-19 در جهان طی یک روز مجدد رکوردشکنی داشته به گونه ای که تعداد مبتلایان جدید بیش از 350 هزار نفر گزارش شده است.

نحوه جربمه خاطیان قوانین کرونایی در جهان

به گزارش ایسنا، همچنین بیش از 109 هزار مورد جدید تنها در کشورهای اروپایی شناسایی شده است.

دکتر مایکل رایان رئیس بخش فوریت های سازمان دنیای بهداشت روز گذشته (جمعه) در کنفرانس خبری اظهار کرده است با وجود افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید-19 در دنیا هیچ پاسخ جدیدی وجود ندارد.

وی گفته است که اگرچه سازمان دنیای بهداشت از کشورها می خواهد تا از اعمال محدودیت ها که پیامدهای اقتصادی ویرانگر دارد خودداری کنند، دولت ها باید تضمین کنند که از افراد آسیب پذیر محافظت می شود و اقدامات متعددی دیگری نیز در جهت مهار هرچه بیشتر بیماری باید اتخاذ شود.

رئیس بخش فوریت های سازمان دنیای بهداشت تاکید کرده است: کشورها نباید فقط روی اقدامات محدود کننده تمرکز کنند بلکه باید به تقویت سیستم های نظارتی، انجام آزمایش، ردیابی افراد در تماس با بیماران مبتلا و اطمینان به مشارکت مردم نیز توجه داشته باشند.

از ابتدای شیوع کروناویروس در دنیا و با گسترش روزافزون بیماری ناشی از آن، مقامات و مسئولان بهداشت و درمان در کشورهای مختلف مردم را به رعایت نکات بهداشتی که می توانند در پیشگیری از گسترش هرچه بیشترِ این ویروس موثر باشند توصیه کرده اند.

رعایت فاصله فیزیکی، استفاده از ماسک و شستشوی مرتب دست ها از جمله این اقدامات است. هرچند در بسکمک از کشورها و شهرهای بزرگ دنیا به دلیل تراکم جمعیت، شرایط برای رعایت فاصله اجتماعی به ویژه در اماکن و وسایل حمل و نقل عمومی فراهم نیست و از آنجایی که قرنطینه و منع تردد در اماکن عمومی برای طولانی مدت امکانپذیر نیست در برخی از کشورها جرائمی در نظر گرفته شده تا افراد به استفاده از ماسک به منظور حفظ سلامت خود و دیگران ملزم شوند.

- ایتالیا

در ایتالیا و با افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید-19 از روز چهارشنبه گذشته استفاده از ماسک در فضاهای باز سراسر کشور اجباری شده است و افرادی که از این قانون تخطی کنند به پرداخت جریمه 400 تا 1000 یورویی محکوم می شوند.

این قانون مردم ایتالیا را ملزم میکند که همیشه و در خارج از خانه ماسک به صورت داشته باشند مگر اینکه تضمین کنند که می توانند کاملا از دیگران به غیر از اعضای خانواده دور باشند. علاوه بر این، مردم ایتالیا ملزم به استفاده از ماسک در محیطهای بسته به غیر از خانه هستند هرچند که لازم است در خانه نیز فاصله لازم با اعضای خانواده حفظ شود زیرا بسکمک از موارد جدید ابتلا در میان خانواده ها بوده است.

- اندونزی

در اندونزی نیز افرادی که از پوشش ماسک خودداری کنند به کندن قبر و خوابیدن در تابوت محکوم میشوند. این مجازات در جاکارتا و جاوه شرقی به دنبال افزایش موارد ابتلا اعلام شده است.

در منطقه گرسیک در جاوه شرقی نیروهای گشت زنی افرادی را که ماسک به صورت نداشته باشند شناسایی و متوقف می کنند.

افراد خاطی به انتخاب خود به پرداخت جریمه 7.90 پوندی یا انجام خدمات اجتماعی مرتبط با کروناویروس همچون کندن قبر محکوم می شوند.

- نیویورک

همچنین شهردار نیویورک 29 ماه سپتامبر (هشتم مهرماه) اعلام کرد افرادی که از پوشش ماسک خودداری کنند به پرداخت جریمه محکوم خواهند شد. این جریمه تا رقم 1000 دلار تعیین شده است.

به گفته شهردار نیویورک، نیروهای خدمات شهری ماسک رایگان در اختیار افرادی قرار خواهند داد که ماسک به صورت ندارند و افرادی که از پوشش ماسک خودداری کنند به پرداخت جریمه محکوم می شوند.

- ولز

مقامات محلی در ولز نیز در یازدهم سپتامبر (21 شهریور) اعلام کردند افرادی که از داشتن ماسک در محیط های عمومی خودداری کنند به پرداخت 2000 پوند جریمه محکوم خواهند شد.

- انگلیس

همچنین با آغاز موج دوم شیوع بیماری کووید-19 در انگلیس و به منظور کنترل فرایند همه گیری این بیماری، مقامات انگلیس 20 سپتامبر (30 شهریور) طرحی را ارائه کردند که بر اساس آن افرادی که تست کووید-19 آنان مثبت شده یا در تماس با فرد آلوده بوده اند و ملزم به خود قرنطینگی هستند در صورت خودداری از این کار به پرداخت جریمه نقدی تا 10 هزار پوند محکوم می شوند.

همچنین بر اساس اقدامات جدید دولت انگلیس، کمک هزینه 500 پوندی برای افرادی در نظر گرفته شده که از میزان درآمد کافی برخوردار نبوده و در عین حال ملزم به خودقرنطینگی هستند.

به گزارش ایسنا، این ها بخشی از تلاش های صورت گرفته در بسکمک از شهرهای بزرگ و پرجمعیت دنیا هستند که امروزه با این بیماری دست و پنجه نرم می کنند و در بسکمک دیگر از شهرهای اروپایی و آسیایی نیز جریمه های مشابهی اعمال شده و در برخی کشورها نظیر آلمان شدت جریمه ها با توجه به میزان گسترش آلودگی در شهرها مختلف، متفاوت است و شهرهای آلوده تر با قوانین بیشتر و سخت گیرانه تری روبرو هستند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 23 آبان 1399 بروزرسانی: 23 آبان 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 595

به "نحوه جربمه خاطیان قوانین کرونایی در جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه جربمه خاطیان قوانین کرونایی در جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید