نخستین مصاحبه ترامپ بعد از ترک کاخ سفید، تکرار ادعا های انتخاباتی خبرنگاران

به گزارش مجله ایرکا، رئیس جمهور پیشین آمریکا در نخستین مصاحبه خود بعد از ترک کاخ سفید به تکرار ادعا های انتخاباتی پرداخته است.

نخستین مصاحبه ترامپ بعد از ترک کاخ سفید، تکرار ادعا های انتخاباتی خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در نخستین مصاحبه اش بعد از خروج از قدرت به تکرار ادعا های خود درباره وقوع تقلب در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پرداخته است.

ترامپ این مصاحبه را به مناسب مرگ راش لیمباو، خبرنگار محافظه کار آمریکایی با شبکه خبری فاکس نیوز انجام داده است.

رئیس جمهور سابق آمریکا در این مصاحبه گفت راش فکر می کرد که او در انتخابات ریاست جمهوری به پیروزی رسیده است. او گفت: باور راش این بود که ما برنده شدیم. او معتقد بود که کار بین ساعت 10 تا 10:30 شب تمام شده بود. کار تمام شده بود.

ترامپ پیش از این گفته آن دسته از آرا که در شب انتخابات شمرده می شوند آرای قانونی هستند و آرای شمارش شده، بعد از این زمان، غیرقانونی و تقلبی هستند.

رئیس جمهور پیشین آمریکا ادعا های خود درباره تقلب در انتخابات را به دادگاه ها ارائه کرد، اما این ادعا ها توسط دادگاه ها رد شدند.

رئیس جمهور پیشین آمریکا در بخش دیگری از سخنانش گفت: راش باور داشت که ما برنده شدیم و من هم همینطور فکر می کنم. فکر کنم ما با اختلاف برنده شدیم. باور راش این بود که کار شب انتخابات تمام شد. خیلی های دیگر همین طور فکر می نمایند، ولی راش عمیقاً به این باور داشت. بسیاری از مردم اینطور فکر می نمایند. بسیاری از متخصصان اینطور فکر می نمایند و به نظر من این چیزی است که برای یک دموکرات اتفاق نمی افتد.

ترامپ در ادامه گفت: اگر این اتفاقات برای یک دموکرات رخ می داد همه جا شورش می شد. ما در سطوح مختلف سیستم جمهوری خواه از چنین حمایتی برخوردار نیستیم. اما راش فکر می کرد ما برنده شدیم و در این مورد خیلی عصبانی بود.

ترامپ به دلیل تحریک به شورش در مجلس نمایندگان آمریکا استیضاح شد، اما مجلس سنا او را از این اتهام تبرئه کرد. او نخستین رئیس جمهور در تاریخ آمریکا است که دو بار استیضاح شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 فروردین 1400 بروزرسانی: 3 فروردین 1400 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 853

به "نخستین مصاحبه ترامپ بعد از ترک کاخ سفید، تکرار ادعا های انتخاباتی خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین مصاحبه ترامپ بعد از ترک کاخ سفید، تکرار ادعا های انتخاباتی خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید