نظارت رگولاتور انگلیس بر فرایند حذف کوکی های کروم

به گزارش مجله ایرکا، گوگل به سازمان ناظر بر رقابت انگلیس اجازه می دهد بر فرایند حذف کوکی های طرف سوم از مرورگر کروم و توسعه و طراحی فناوری جایگزین جهت تبلیغات هدفمند نظارت کند.

نظارت رگولاتور انگلیس بر فرایند حذف کوکی های کروم

گوگل به رگولاتورهای انگلیس اجازه می دهد بر فرایند حذف فناوری ردیابی تبلیغات از مرورگر کروم نظارت کند. این بخشی از مجموعه تعهداتی است که شرکت مذکور پیشنهاد کرده تا به طور جهانی و قبل از اجرای تحقیقات آنتی تراست خود انجام دهد.

سازمان ناظر بر رقابت انگلیس مشغول بررسی پیشنهادات گوگل درباره حذف کوکی های طرف سوم از مرورگر کروم است زیرا رگولاتورها بیم آن دارند که کوکی های مذکور رقابت در بازار تبلیغات دیجیتال را زیر پا بگذارند و قدرت گوگل در بازار را گسترش دهند.

گوگل برای برطرف کردن این نگرانی ها مجموعه ای از تعهدات را پیشنهاد کرده؛ از جمله آنکه به سازمان رقابت و بازارهای انگلیس اجازه می دهد بر فرایند طراحی و توسعه فناوری تبلیغاتی جایگزین نظارت کند.

آندرئا کوشلی مدیر ارشد اجرایی این سازمان می گوید: ظهور شرکت های فناوری بزرگ مانند گوگل چالش های متعددی برای ناظران رقابت در سراسر جهان به وجود آورده است. برای حل این چالش ها به روشی جدید نیاز است. درهمین راستا سازمان رقابت و بازارهای انگلیس با شرکت های فناوری همکاری می کند تا رفتارهای آنها در بازار را شکل دهد و با توجه به منافع مصرف کنندگان از رقابت محافظت کند.

طبق این تعهد گوگل به سازمان ناظر اجازه می دهد مرزهایی برای شیوه استفاده و جمع آوری اطلاعات کاربران جهت تبلیغات دیجیتال مشخص کند. همچنین این شرکت تعهد می دهد در فناوری جدید تبلیغات آنلاین کسب و کار خودش را بر رقبا ترجیح ندهد.

گوگل در یک پست وبلاگی اعلام کرده در صورتی که سازمان رقابت و بازارهای انگلیس تعهدات ارائه شده را تأیید کند، موارد مذکور در سراسر جهان اجرا می شوند.

کسب و کارهای مختلف با استفاده از کوکی های طرف سوم، می توانند تبلیغات هدفمند را به شیوه موثرتری انجام دهند. با این وجود کوکی های مذکور نگرانی هایی در خصوص حفظ حریم خصوصی به وجود آورده اند، زیرا با استفاده از آنها می توان کاربر را در فضای اینترنت ردیابی کرد.

طرح گوگل برای حذف کوکی های طرف سوم در مرورگر کروم، صنعت تبلیغات دیجیتال را دگرگون کرده است و بسیار بیم آن دارند که فناوری های جدیدتر فضا را برای رقبای تبلیغات آنلاین این شرکت تنگ تر کند.

این طرح شامل جایگزین کردن شناسه های فردی با تکنیک جدیدی است که کاربران را در گروه های بزرگی که براساس علایق آنها ایجاد شده، مخفی و همزمان تاریخچه مرورگر روی دستگاه ها حفظ می کند تا حریم خصوصی فرد حفظ شود.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 8 تیر 1400 بروزرسانی: 8 تیر 1400 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 1020

به "نظارت رگولاتور انگلیس بر فرایند حذف کوکی های کروم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظارت رگولاتور انگلیس بر فرایند حذف کوکی های کروم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید