هدف بودجه 1400 کاهش تصدی گری دولت است

به گزارش مجله ایرکا، به گزارش خبرنگاران، حسن روحانی رئیس جمهور صبح روز یکشنبه در یکصد و هشتاد و یکمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی، درباره چارچوب بودجه سال 1400 کل کشور گفت: هدف اصلی بودجه سال 1400 بر کاهش هزینه ها، افزایش درآمدها، کاهش تصدی گری های دولت، توسعه دولت الکترونیک، قطع وابستگی مستقیم بودجه به نفت، رونق و جهش تولید و اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی پایدار شده است.

هدف بودجه 1400 کاهش تصدی گری دولت است

رئیس جمهور افزود: لایحه بودجه سال 1400 در چارچوب برنامه کلی اصلاح ساختار بودجه، سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، با رویکردهای رشد بلندمدت از طریق تمرکز بر صادرات غیرنفتی، مقابله فعالانه با شیوع ویروس کرونا و کاهش آثار منفی اقتصادی آن، تسریع در تکمیل طرح های تملک دارایی های تولید، تسهیل فضای کسب و کار، توجه به معیشت مردم با اولویت کالاهای اساسی و توسعه الگوی مشارکت عمومی- خصوصی تدوین خواهد شد.

روحانی گفت: بودجه دستگاه ها باید فرصت های جدید و منابع جدید درآمدی غیرمتکی به نفت برای کشور ایجاد نماید، بدون اینکه موجب به هم خوردگی تعادل قیمت کالاها و خدمات در همان بخش یا سایر بخش ها و دستگاه ها شود. همچنین چالش های پیش روی کشور را که با بودجه در ارتباط است حل نماید و موجب تسهیل فرآیند اجرایی بودجه شود.

رئیس جمهور شرح داد: تقویت و حمایت از تولیدات و ساخت داخل و تمرکز بر سیاست توسعه صادرات به خصوص صادرات غیرنفتی با تأکید خاص بر کشورهای همسایه و اوراسیا و ایجاد روابط بلندمدت تجاری و کاهش تعرفه ها در توافقات دو یا چندجانبه بین المللی از اصلی ترین ابزارها برای مقابله با تحریم ها هدف گذاری شده است.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 25 آذر 1399 بروزرسانی: 25 آذر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 661

به "هدف بودجه 1400 کاهش تصدی گری دولت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هدف بودجه 1400 کاهش تصدی گری دولت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید