وزیر اقتصاد: برای بهره برداری های سیاسی به بازار بورس ضربه نزنید ، سهامداران خویشتن دار باشند

به گزارش مجله ایرکا، وزیر امور مالی و دارایی گفت: امیدوارم اجازه بدهند بازار سرمایه همچنان به صورت حرفه ای اداره گردد، از مداخلات سیاسی در امان بماند و عده ای کم لطفی نکنند و برای بهره برداری های سیاسی، به اظهارنظرهایی اقدام نکنند که این بازار را دچار خدشه و آسیب کند.

وزیر اقتصاد: برای بهره برداری های سیاسی به بازار بورس ضربه نزنید ، سهامداران خویشتن دار باشند

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، فرهاد دژپسند اضافه کرد: خواسته وزارت امور مالی و دارایی در این مرحله، بانکداری دیجیتال است. باید منابع مورد احتیاج برای دستیابی به این هدف بر اساس مصارف بانک تقویت شده و در مجاری صحیح خود مصرف گردد.

وی با بیان اینکه بعضی مقاومت ها امروز مانعی برای بهره مندی بیشتر از بعضی فناوری های نوین است، تکنولوژی بلاک چین را مورد اشاره قرار داد و اضافه کرد: همچنین به دلیل اتوماتیک شدن سیستم ها، هزینه های این بخش نیز تا 50 درصد کاهش خواهد یافت، ضمن اینکه محدودیتی برای تعداد مشتریان نخواهیم داشت. با استفاده از هوش مصنوعی درآمد سازمان تا 17 درصد بالاتر خواهد رفت. تقریبا 70 درصد پرونده ها بدون استفاده از کاغذ و در محیط هوشمند انجام خواهد گرفت.

دژپسند اظهار کرد: امیدوارم اجازه بدهند بازار سرمایه همچنان به صورت حرفه ای اداره گردد، از مداخلات سیاسی در امان بماند و عده ای کم لطفی نکنند و برای بهره برداری های سیاسی، به اظهارنظرهایی اقدام نکنند که این بازار را دچار خدشه و آسیب کند.

  • هشدار درباره دستکاری بازار بورس

  • تصمیم مهم مجلس برای جاماندگان سهام عدالت | آمار جاماندگان سهام عدالت

وزیر اقتصاد نقش دولت و سازمان بورس در بازار سرمایه را نظارتی دانست و ادامه داد: جنس بازار سرمایه به گونه ای است که باید مداخله دولت به حداقل برسد. این بازار MARKET BASE است، بنابراین باید حرفه ای اداره گردد.

وی اضافه کرد: بازار سرمایه دارد عمق، ریشه و پایداری پیدا می نماید، البته طبیعت بازار هم این است که گاهی با خوداصلاحی روبرو گردد. بنابراین خویشتن داری هم برای فعالان و سهامداران بازار سرمایه و هم برای کسانی که می خواهند اقتصاد کشور از این منافع استفاده کند، بسیار لازم است. این بازار باید میان مدت و بلندمدت دیده گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 540

به "وزیر اقتصاد: برای بهره برداری های سیاسی به بازار بورس ضربه نزنید ، سهامداران خویشتن دار باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر اقتصاد: برای بهره برداری های سیاسی به بازار بورس ضربه نزنید ، سهامداران خویشتن دار باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید