پرواز بالگردهای آمریکایی بر فراز سفارت ایران و منطقه سبز بغداد

به گزارش مجله ایرکا، شبکه المیادین اعلام نمود بالگردهای آمریکایی با نقض حاکمیت عراق بر فراز منطقه سبز و همچنین در بخش های دیگری از آسمان بغداد از جمله بر فراز ساختمان سفارت ایران پرواز می نمایند.

پرواز بالگردهای آمریکایی بر فراز سفارت ایران و منطقه سبز بغداد

به گزارش گروه بین الملل مجله ایرکا، شبکه خبری المیادین خاطرنشان کرد، بالگردهای نظامی آمریکایی به منظور آنچه حفاظت از سفارتخانه آمریکا در بغداد خوانده می گردد، همچنان بر فراز ساختمان این سفارتخانه در منطقه سبز پرواز می نمایند.

به گزارش المیادین بالگردهای آمریکایی دامنه پرواز خود را به خارج از منطقه سبز و در بخش های دیگری از آسمان پایتخت عراق هم گسترش داده اند.

بر اساس این گزارش در حال حاضر یک فروند بالگرد بلک هاوک بر فراز سفارت ایران در بغداد و وزارت خارجه عراق در منطقه الصالحیه پرواز می نماید.

المیادین خاطرنشان کرد گشت زنی بالگردهای عراقی بر فراز پایتخت این کشور حاوی این پیغام برای عراقی هاست که آمریکا به نهادهای نظامی و امنیتی عراق اعتمادی ندارد.

گزارشگر المیادین اضافه کرد: پرواز بالگردهای آمریکایی با هدف تحریک عراقی ها صورت گرفته است.

المیادین تاکید نمود: آنچه امروز در آسمان بغداد روی داد بخشی از اشغالگری آمریکاست، زیرا هیچ هواپیمای عراقی با هواپیماهای آمریکایی در گشت زنی و پرواز شریک نیست.

بالگردهای آمریکایی همچنین برای جلوگیری از تهدید موشک های حرارتی بالن های حرارتی را در آسمان بغداد پرتاب می نمایند.

هاشم الکندی رئیس گروه مطالعات راهبردی الهدف در گفت وگو با المیادین این اقدام آمریکایی ها را موید اشغالگری آنها در عراق خواند و گفت: هواپیماهای آمریکایی حاکمیت عراق را نقض می نمایند.

وی اضافه کرد: جایی که بالگردهای آمریکایی بر فراز آن پرواز می نمایند محل استقرار نهادهای دولتی و هیئت های دیپلماتیک است.

احمد الشریفی تحلیلگر امنیتی عراق هم در این باره گفت: شرایط بالگردهای آمریکایی در حین پرواز بر فراز بغداد، شرایط جنگی است.

وی اضافه کرد :واشنگتن می خواهد با اغراق نشان دهد که نسبت به امنیت سفارت آمریکا از سوی بعضی گروه ها نگران است.

علی الحسینی یک مسئول ارتباطات الحشد الشعبی هم از اینکه دولت و فرماندهی عملیات مشترک بغداد تا به امروز در قبال این تجاوز آمریکایی ها واکنشی نشان نداده است، ابراز تعجب کرد.

ابو رضا النجار فرمانده محور شمالی الحشد الشعبی هم از مجلس عراق خواست سفارتخانه آمریکا را ببندد.

وی اضافه کرد: ائتلاف بین المللی حق ندارد بدون موافقت فرماندهی عملیات مشترک بغداد کاری کند.

النجار گفت: بالگردهای آمریکایی از سه روز پیش روزانه بیست ساعت در آسمان بغداد پرواز می نمایند.

وی اضافه کرد: ما از دولت و مجلس می خواهیم به این رفتارهای موهن به حاکمیت عراق رسیدگی کند.

سفارتخانه آمریکا در بغداد همچنین به شهروندان خود هشدار داده است به دلیل احتمال روبرو شدن با خطرات متعدد از جمله آنچه تروریسم و آدم ربایی در عراق خوانده شده است، به این کشور سفر ننمایند.

ایالات متحده روز گذشته نیز در پی تجمع معترضان عراقی مقابل سفارتخانه خود در بغداد، تمام فعالیت های کنسولی این سفارت را به حالت تعلیق درآورد.

پیرامون سفارتخانه آمریکا در بغداد از صبح سه شنبه تا عصر دیروز به صحنه اعتراضات ضد آمریکایی تبدیل شده بود. تظاهرات نمایندگان برای اعتراض به حمله هوایی اخیر آمریکا به مقرهای الحشد الشعبی در شهرستان القائم در استان الانبار مقابل سفارت آمریکا تجمع کردند. روز گذشته نیز معترضان عراقی بار دیگر مقابل این مجموعه تحصن نموده و شعار مرگ بر آمریکا سر دادند و پس از آن الحشد الشعبی از جمعیت متحصن برابر این سفارتخانه خواست به تحصن خود خاتمه دهند.

جنگنده های ارتش آمریکا، یکشنبه شب، چند مقر گردان های حزب الله مرتبط با سازمان الحشد الشعبی عراق را در مرز سوریه بمباران کردند و وزارت دفاع آمریکا با صدور بیانیه ای این حمله را تأیید کرد. منابع الحشد الشعبی نیز خاطرنشان کردند که در این حمله هوایی، دستکم 28 نفر از نیروهای الحشد الشعبی از جمله یکی از فرماندهان آن و دو معاون وی و معاون منابع فرمانده تیپ 45 شهید و 51 نفر دیگر مجروح شدند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 61

به "پرواز بالگردهای آمریکایی بر فراز سفارت ایران و منطقه سبز بغداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرواز بالگردهای آمریکایی بر فراز سفارت ایران و منطقه سبز بغداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید