کرونا پروازهای داخلی را تا 75 درصد کاهش داد

به گزارش مجله ایرکا، سخنگوی سازمان هواپیمایی از کاهش 75 درصدی پروازهای داخلی خبر داد و گفت: هر ساله در ایام غیر پیک روزانه 700 تا 750 پرواز و در روزهای پیک سال بیش از هزار پرواز انجام می شد.

کرونا پروازهای داخلی را تا 75 درصد کاهش داد

به گزارش مجله ایرکا رضا جعفرزاده روز چهارشنبه به ایرنا گفت: کاهش سفرها به دلیل رعایت توصیه های بهداشتی از سوی مردم است و آن دسته از مسافرانی که بخش هوایی را برای سفرهای زیارتی و سیاحتی انتخاب می کردند به توصیه ها عمل کردند و اکنون بیشتر سفرها در حوزه هوایی به سفرهای خیلی ضروری اختصاص یافته است.

به گفته جعفرزاده اکنون پروازهای خارجی در راستا کشورهای حاشیه خلیج فارس به طور کامل متوقف شده است و سفرهای داخلی نیز به کمترین میزان در سال های اخیر رسیده است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی گفت: معمولا در ایام غیر پیک سفر حدود 700 تا 750 پرواز به صورت روزانه در کشور انجام می شد و این رقم در ایام پیک سفربه هزار پرواز در روز می رسید اما اکنون و با شیوع ویروس کرونا سفرها به کاهش 70 درصدی رسیده است.

وی گفت: توصیه ها مبنی بر عدم خروج مردم از خانه، تعطیلی اقامتگاه ها و مراکز گردشگری همه موجبات کاهش سفرهای غیر ضروری را فراهم کرده است.

جعفرزاده گفت:ت عداد پروازها در فرودگاه مهرآباد تهران که معمولا روزانه بین 350 تا 400 پرواز داشت اکنون به زیر 30 پرواز در روز رسیده است.

به گفته وی اکنون چند استان محل اصلی شیوع ویروس کرونا است و توصیه ها برای عدم سفر به این مناطق موجب کاهش نشست و برخاست هواپیما در فرودگاه های این شهرها شده است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی گفت: اکنون تنها هواپیمایی کیش ایر به مقصد جزیره کیش، کیشوندان و شاغلان را جابجا می کند و سایر ایرلاین ها نیز سفر به مقصد کیش را لغو کرده اند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 189

به "کرونا پروازهای داخلی را تا 75 درصد کاهش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا پروازهای داخلی را تا 75 درصد کاهش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید