گروسی: ماه بعد با ایران جلسه ای فنی خواهم داشت

به گزارش مجله ایرکا، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی می گوید ایران پذیرفته در روشن شدن بعضی مسائل مشارکت داشته باشد و ماه میلادی آوریل نشستی با مقامات این کشور برگزار خواهد شد.

گروسی: ماه بعد با ایران جلسه ای فنی خواهم داشت

به گزارش مهر، رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در نشست مطبوعاتی خود خاطرنشان کرد که برای ماه میلادی آینده (آوریل)، برگزاری یک جلسه فنی با ایران، در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در نتیجه مشاوره های فشرده ای که با ایران داشتم؛ این کشور خاتمه از ابتکار من استقبال کرد و پذیرفت که در کوششی متمرکز و نظام مند با هدف روشن کردن بعضی مسائل مشارکت کند.

گروسی پیشتر مدعی شده بود که ایران باید از بابت وجود ذرات اورانیوم در بعضی سایت های قدیمی و از پیش اعلام نشده، توضیحاتی ارائه کند- ادعایی که امروز بار دیگر از سوی او و همچنین آمریکا، تکرار شد.

وی در این باره اضافه کرد: این مسائل (که ایران در روشن شدن آنها مشارکت خواهد داشت) وجود ذرات و همچنین تردید در مورد مواد خاص در ایران را شامل می گردد که پیشتر اعلام نشده بود.

گروسی مدعی شد: قصد من کوشش برای دستیابی به یک تفاهم در مورد این مسائل تا قبل از نشست بعدی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی است.

به ادعای گروسی این جلسه در ارتباط با عدم همکاری پادمانی و عدم اعلام مواد و تجهیزات هسته ای در ایران است و ارتباطی با توقف پروتکل الحاقی از سوی این کشور ندارد.

منبع: فرارو
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 852

به "گروسی: ماه بعد با ایران جلسه ای فنی خواهم داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گروسی: ماه بعد با ایران جلسه ای فنی خواهم داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید