گروه های سفیدپوست افراطی تهدیدی روزافزون در آمریکا

به گزارش مجله ایرکا، دادستان کل آمریکا بر این باور است که گروه های خشن و افراط گرای داخلی به خصوص سفیدپوستان افراطی یک تهدید روزافزون برای ایالات متحده به شمار می فرایند.

گروه های سفیدپوست افراطی تهدیدی روزافزون در آمریکا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، مریک گارلند دادستان کل آمریکا چهارشنبه در اظهاراتی گفت: گروه های افراطی و خشونت طلب داخلی به خصوص سفیدپوستان افراطی یک تهدید روزافزون برای ایالات متحده هستند.

بر اساس این گزارش وی اضافه کرد: تهدید ناشی از مرگباربودن این گروه های افراطی بیشتر از هر زمان دیگری است... من هرگز تهدید خطرناکتری علیه دموکراسی آمریکا از اشغال ساختمان کنگره توسط آشوبگران در روز 6 ژانویه ندیده بودم.

دادستان کل آمریکا تاکید نمود: اف بی آی اخیرا اعلام نموده است که مهمترین تهدید خشن و افراطی داخلی علیه آمریکا تهدید ناشی از گروه های افراط گرا و خشونت طلبی است که انگیزه های نژادی و قومی قبیله ای دارند به خصوص گروه هایی که رجحان سفیدپوستان را ترویج می نمایند.

آلخاندرو مایورکاس وزیر امنیت داخلی آمریکا نیز در اظهاراتی گفت: افراط گرایان با انگیزه های نژادی و قومی، احتمالا بیشترین حملات با تلفات گسترده را علیه غیرنظامیان انجام خواهند داد. گروه های شبه نظامی راستگرا نیز احتمالا مهمترین تهدید برای حمله به پلیس و کارکنان و ساختمان های دولتی به شمار می فرایند.

وی اضافه کرد: تهدید حمله در داخل آمریکا از سوی شبه نظامیان خارجی مثل داعش نیز همچنان وجود دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 تیر 1400 بروزرسانی: 3 تیر 1400 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 1011

به "گروه های سفیدپوست افراطی تهدیدی روزافزون در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گروه های سفیدپوست افراطی تهدیدی روزافزون در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید