100 جمهوری خواه برجسته از ترامپ خواستند شکست را بپذیرد

به گزارش مجله ایرکا، گروهی از کارشناسان امنیت ملی برجسته جمهوری خواه از جمهوری خواستار کنگره خواسته اند تا از دونالد ترامپ بخواهند به شکست در انتخابات اذعان کند و فورا فرایند انتقال به دولت بایدن را در پیش بگیرد.

100 جمهوری خواه برجسته از ترامپ خواستند شکست را بپذیرد

به نوشته روزنامه واشنگتن پست، در بیانیه ای که به امضای بیش از 100 شخصیت جمهوری خواه رسیده، آمده است: امتناع دونالد ترامپ و عدم اجازه او برای انتقال ریاست جمهوری خطراتی را برای امنیت ملی ما به همراه دارد، آن هم در زمانی که آمریکا با یک پاندمی جهانی و تهدیداتی جدی از جانب دشمنان جهانی، گروه های تروریستی و دیگر نیروها روبرو است.

این بیانیه از جمله به امضای تام ریج، وزیر امنیت داخلی دوران ریاست جمهوری جورج بوش، مایکل هیدن، مدیر سابق سیا و جان دی. نگروپونته رسیده که سابقا به عنوان مدیر اطلاعات ملی آمریکا خدمت می کرد.

در این پیغام از رهبران جمهوری خواه به ویژه در کنگره خواسته شده تا آشکارا از دونالد ترامپ بخواهند تا حمله ضد دموکراتیک به انسجام انتخابات ریاست جمهوری را متوقف کند.

ترامپ هنوز به شکست مقابل جو بایدن اذعان نکرده است و همچنان شکایت هایی را در بعضی ایالات دنبال می نماید. در همین حال، رئیس اداره کل خدمات عمومی آمریکا (جی اس ای)، در نامه ای رسما جو بایدن را به عنوان پیروز انتخابات به رسمیت شناخته و خبر داده که آماده شروع فرایند رسمی انتقال قدرت است. ترامپ هم در رشته توئیتی با تایید این مطلب گفت که دستور داده تا مقدمات مرسوم و لازم شروع گردد.

امضانمایندگان این بیانیه از رهبران جمهوری خواه خواسته اند تا قویا با کوشش های خطرناک و فراقانونی برای ترساندن مقام های انتخاباتی ایالتی و تحریف جهت کالج الکترال مقابله نمایند.

بیانیه مقام های امنیت ملی آمریکا ساعاتی پیش از آن منتشر شد که مقام ها در میشیگان رسما نتایج انتخابات را تایید نمایند. براساس آن، بایدن با 155 هزار رای بیشتر توانست ترامپ را در این ایالت شکست داده و آرای الکترال آن را بگیرد.

در این بیانیه آمده است: رئیس جمهور ترامپ همچنان به کوشش ها برای ایجاد تردید در صحت این انتخابات ادامه می دهد و در فرایندهای انتخاباتی ایالتی مداخله می نماید که تضعیف دموکراسی ماست و خطرات بلندمدت آسیب به نهادهای ما را در پی دارد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 680

به "100 جمهوری خواه برجسته از ترامپ خواستند شکست را بپذیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "100 جمهوری خواه برجسته از ترامپ خواستند شکست را بپذیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید