فعالیت 43 گلخانه کوچک مقیاس در فریدونکنار

به گزارش مجله ایرکا، خبرگزاری خبرنگاران- مدیرجهاد کشاورزی فریدونکنار از تشکیل اولین تعاونی گل و گیاه این شهرستان خبر داد و گفت: هم اکنون 43 واحد گلخانه کوچک مقیاس در این شهرستان فعال است .

فعالیت 43 گلخانه کوچک مقیاس در فریدونکنار

به گزارش خبرنگارخبرنگاراندفترمازندران درشهرستان فریدونکنار: حمیدرضا معماریان در جلسه ای که با حضور مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان و جمعی از گلخانه داران شهرستان فریدونکنار برگزار گشت، اظهار کرد: کشت گل و گیاهان زینتی در روستاها علاوه بر ایجاد اشتغال برای قشر جوان سبب افزایش درآمد و پس انداز و انباشت سرمایه روستاییان و منجر به توسعه اقتصادی روستا و در نهایت توسعه پایدار خواهد شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فریدونکنار با اشاره به اهمیت توسعه اقتصادی، شناخت منابع و عوامل رشد صادرات به ویژه منابعی با مزیت رقابتی و توجه به پتانسیل بالای بالقوه شهرستان در زمینه تولید گل و گیاهان زینتی، شرح داد: اولین تعاونی گل و گیاه با هدف ساماندهی تولیدکنندگان این بخش در این شهرستان تشکیل شد.

وی با بیان اینکه هم اکنون 43 واحد گلخانه کوچک مقیاس فعال به مساحت 2 هکتار در این شهرستان وجود دارد، گفت: یک مورد گلخانه فضای باز نیز به مساحت 5 هزار مترمربع در این شهرستان فعال است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 25 آذر 1400 بروزرسانی: 25 آذر 1400 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 1231

به "فعالیت 43 گلخانه کوچک مقیاس در فریدونکنار" امتیاز دهید

1 کاربر به "فعالیت 43 گلخانه کوچک مقیاس در فریدونکنار" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت 43 گلخانه کوچک مقیاس در فریدونکنار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید