همه اخبار و مقاله ها

زیباترین شهرهای کوچک ایتالیا

کوچک بودن لزوما به معنای بد بودن نیست؛ وقتی صحبت از شهرها و روستاهای کوچک در ایتالیا می گردد، کوچک بودن به معنای عالی بودن است. حس و حال رنگارنگ و جذابی که در شهرهای کوچک ایتالیا وجود دارند را نمی توان در شهرهای بزرگ و شلوغ پیدا کرد.

22 مرداد 1401

خرسند ترین کشورهای دنیا در سال 2019 و جایگاه ایران

خرسندی در فکر هر فرد معنی متفاوتی دارد و همین مقدار گیزی اندازه خرسندی را سخت می نماید. اما موسسه ای جهانی با مقدار گیری معیارهای خاصی مانند سطح عایدی، رفاه اجتماعی، فساد مالی، امید به زندگی و … سعی می نماید اندازه خرسندی شهروندان هر کشور را مقدار گیری...

21 مرداد 1401

چگونه امواج مغزی، تفکر خلاق را فعال می کنند

خلاقیت اغلب به معنای عبور در جهتی است که کمتر کسی در آن جهت عبور کرده باشد. تحقیقات تازه، مکانیزم عصبی را شناسایی می کند و ما را قادر می سازد تا با ترکیبات غیر منتظره و ایده های اصلی روبرو شویم.

20 مرداد 1401

چگونه رفتار کنیم که از نگاه دیگر افراد فردی اجتماعی به نظر برسیم!

تا به حال برای تان پیش آمده احساس کنید بقیه افراد خیلی بیشتر از شما اجتماعی هستند و به همین علت در کار و یا روابط اجتماعی خود پیروز تر هستند؟ پس یاد بگیرید اگر اجتماعی هم نیستید، حداقل طوری رفتار کنید که به نظر خونگرم و اجتماعی بیایید!

19 مرداد 1401

سگ ها خواب می بینند؟

ممکن است تا به حال این را دیده باشید که سگ تان پاهایش را در خواب حرکت می دهد، انگار که دارد خرگوشی را دنبال می نماید! اما آیا واقعا سگ ها هم خواب می بینند؟ جواب ساده است، بله!

18 مرداد 1401

صاعقه تاسیسات نفتی کوبا را به آتش کشید

بر اثر وقوع حریق غیرقابل کنترل در مخازن سوخت نفت در شهر ماتانزاس کوبا، چهار انفجار رخ داد که در پی آن تا به امروز 121 تن زخمی و 17 آتش نشان مفقود شده اند.

17 مرداد 1401

تشخیص افسردگی به وسیله گوشی هوشمند

محققان دانشگاه نورث وسترن آمریکا (Northwestern University)، نتیجه تحقیق و آنالیز داده های حسگر گوشی هوشمند به منظور تشخیص افسردگی را منتشر کردند. این محققان با آنالیز اندازه کل استفاده از گوشی هوشمند، تعداد مکان هایی که در جی پی اس گوشی ثبت شده و برنامه روزانه ای...

16 مرداد 1401

21 تا از بهترین مکان های دیدنی کره جنوبی

با توجه به اینکه کره جنوبی دارای پیشرفت های روز افزونی بوده است و هر روز بر معروفیت آن در دنیا افزوده می گردد این کشور مورد توجه بسیاری از گردشگر های خارجی قرار می گیرد. گردشگران با تماشای مکان های دیدنی کره جنوبی شاهد جاذبه های مختلف تاریخی و فرهنگی بسیاری...

15 مرداد 1401

همه چیز در خصوص رومینگ همراه اول

هر بار هم که نام رومینگ (Roaming) را می شنوند، کم و بیش سردرگم تر می شوند! در این مقاله تمام آنچه که در خصوص رومینگ همراه اول (از جمله هزینه رومینگ همراه اول، نحوه فعال سازی رومینگ همراه اول به همراه تعرفه ها، کد فعال سازی رومنیگ همراه اول و حتی نحوه قطع رومینگ...

14 مرداد 1401

شهرهایی برای همه فصول

استانبول؛ سفر از تو بازنمی شودکافی ست یک بار به استانبول سفر کنید تا مصداق این شعر شوید که بازگشته ام از سفر، سفر از من باز نمی شود. کسانی که به این شهر سفر نموده اند می دانند خاطرات استانبول را محال است که فراموش نمایند. استانبول شهری واقع شده در چهار...

12 مرداد 1401

تخلیه یک شهر و 7 روستا بر اثر بارش سیل آسا در فارس

سامانه بارشی با قدرت در فارس ادامه دارد و شب گذشته هفت روستا و شهر حسامی از توابع سرچهان بر اثر شدت بارندگی، دچار آب گرفتگی شد و اهالی این منطقه ها به مکانی امن منتقل شدند.

12 مرداد 1401

عرضه بازی ارباب حلقه ها: گالوم با چند ماه تأخیر روبرو شد

شرکت نیکن (Nacon) ناشر بازی ارباب حلقه ها: گالوم (The Lord of the Rings: Gollum) خاطرنشان کرد که عرضه این بازی با تأخیر روبرو خواهد شد. هنوز تاریخ تازه عرضه اعلام نشده و تنها گفته شده که چند ماه دیرتر در دسترس هواداران قرار خواهد گرفت. تاریخ عرضه نسخه نینتندو سوییچ این...

10 مرداد 1401

از کجا بفهمیم یک مرد وفادار است؟

نشانه های مردان وفادار چیست؟ وفاداری همسر چه اهمیتی دارد؟ یک مرد وفاداری و تعهد خود را در رفتار و کردار با شما نشان می دهد.

10 مرداد 1401

شروع آنالیز رزومه داوطلبین آزمون استخدامی بخش خصوصی

برگزاری آزمون های استخدامی برای جذب نیروی کار در ارگان ها و سازمان های مختلف، یکی از شیوه های همیشگی جذب نیرو بوده که هرسال به نحوی صورت گرفته است. برگزاری آزمون استخدامی بخش خصوصی یکی از مسیرهای پیش روی نیروی کار برای دستیابی به امکان همکاری با شرکت...

9 مرداد 1401

ردمی K50 اولترا و سری ردمی نوت 12 به رونمایی نزدیک تر شده اند

اینطور که به نظر می رسد، شیائومی می خواهد به زودی از گوشی های سری ردمی نوت 12 و بعلاوه ردمی K50 اولترا به عنوان قدرتمندترین محصول از سری ردمی K50 رونمایی کند.

7 مرداد 1401

کروکی تصادفات آنلاین می گردد

احتمالاً اغلب رانندگان با مقوله کروکی تصادفات خودرو آشنا هستند و می دانند که یکی از ملزومات سوانح رانندگی، ترسیم کروکی تصادف خودرو است.

7 مرداد 1401

رئیسی: حق مردم است که از اقدامات دستگاه های اجرایی اطلاع یابند

رئیس جمهور با ابراز خرسندی از ثمردهی فرایند حرکت نو دستگاه دیپلماسی کشور و ارتقای کم سابقه سطح مراودات تجاری کشور با همسایگان، از همه دستگاه های اجرایی خواست به الزامات و اقتضائات این رویکرد پایبند باشند.

6 مرداد 1401

ایمن ترین و موثرترین داروها برای کمردرد

یک آنالیز تازه تحقیقاتی نتیجه می گیرد که کمردرد و گردن درد اغلب بخش ناخوشایند پیری است، اما افراد مسن می توانند با خیال راحت با داروهای مختلف تسکین پیدا نمایند.

4 مرداد 1401

سفر به کشورهای عضو منطقه شینگن

تمامی اتباع کشورهای ثالث که کشورشان عضو توافق نامه شینگن نیستند باید برای ورود به این منطقه ویزا دریافت نمایند.

3 مرداد 1401

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 16 تیر 1401

امروز آسمان تهران آفتابی است و دما در طول شب از بیست و دو درجه به مرور و در طول روز به سی و سه درجه می رسد.

2 مرداد 1401
تعداد: (1419)