گسترش همکاری های مشترک پژوهشگاه میراث و اکو

به گزارش مجله ایرکا، رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری از گسترش همکاری های مشترک با انتصاب رئیس جدید موسسه فرهگی اکو خبر داد.

گسترش همکاری های مشترک پژوهشگاه میراث و اکو

بهروز عمرانی در دیدار با سرور بختی - رئیس جدید موسسه فرهنگی اکو - گفت: ما در این پژوهشگاه آمادگی لازم برای گسترش همکاری های مشترک در زمینه های گوناگون خصوصا در بحث موزه را داریم.

وی با اشاره به این که امروز موضوع گردشگری یکی از اولویت های جهانی محسوب می شود که نه تنها باعث شناخت ملت ها می شود، اضافه کرد: از دیدگاه نگهداری محوطه های باستانی، موزه ها و خانه های تاریخی نیز اهمیت زیادی دارد.

او با تاکید بر اینکه پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری آمادگی دارد تا در راستای تفاهم نامه های قبلی با موسسه فرهنگی اکو برنامه های مشترکی اجرا کند، ادامه داد: ما آمادگی داریم تا در موضوع حفاظت پیشگیرانه به صورت مشترک دوره هایی را به میزبانی کشورهای عضو این موسسه برگزار کنیم.

عمرانی شرح داد: دوره های مشترک حفاظت پیشگیرانه باید در راستای برگزاری اولین نشست حفاظت پیشگیرانه توسط این پژوهشگاه و در همکاری با موسسه اکو در دی ماه 1395 تداوم پیدا کند.

رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری با بیان اینکه ظرفیت های خوبی برای همکاری های مشترک دو موسسه در حوزه پرونده مشترک برای میراث ناملموس و انتشارات مشترک وجود دارد، ادامه داد: به همین دلیل باید تلاش کرد تا از ظرفیت های موسسه اکو برای معرفی کرمانشاه به عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در سال 2020 به کشورهای عضو این موسسه استفاده کرد.

این نشست در چهارچوب معارفه برای عملیاتی کردن تفاهم نامه همکاری مشترک میان پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری با موسسه فرهنگی اکو در سال 1393 برگزار گشت.

منبع : ایسنا

منبع: چمدان
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 114

به "گسترش همکاری های مشترک پژوهشگاه میراث و اکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گسترش همکاری های مشترک پژوهشگاه میراث و اکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید