آمریکا با آزاد کردن دارایی های ایران در بحران کرونا موافقت کرد؟

به گزارش مجله ایرکا، وب سایت واشنگتن فری بکن بامداد شنبه نهم فروردین ماه به نقل از وزارت خارجه آمریکا نوشت که واشنگتن در شرایط بحرانی کرونا با آزاد کردن دارایی های نقدی ایران موافقت نکرده است.

آمریکا با آزاد کردن دارایی های ایران در بحران کرونا موافقت کرد؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، وب سایت واشنگتن فری بکن اضافه نمود: براساس اطلاعاتی که وزارت امورخارجه آمریکا منحصراً در اختیار این وب سایت قرار داده، ایالات متحده گزارش های اخیر مبنی بر اینکه دولت ترامپ به زودی معافیت های ویژه ای برای دسترسی ایران به دارایی های نقدی ارائه خواهد کرد را نادرست خواند.

تارنمای میدل ایست آی روز جمعه در مطلبی نوشت که ایالات متحده با ارائه معافیت تحریم به برخی کشورها موافقت کرده تا به آن ها کمک کند دارایی های بلوکه شده ایران را آزاد کنند تا بتوانند به تهران برای خرید دارو و تجهیزات برای مقابله با ویروس کرونا کمک کنند.

براساس این گزارش، بخش زیادی از دارایی های ایران به دلیل تحریم های دولت ترامپ علیه ایران در حال حاضر در بسکمک از حساب های بانکی اروپا مسدود شده اند.

وزارت امورخارجه آمریکا در ادامه صحت تمام این گزارشات را تکذیب کرد.

مجید تخت روانچی کننده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد عصر جمعه در گفت وگو با خبرنگاران ایرانی مقیم سازمان ملل متحد از پیگیری های دیپلماتیک ایران برای مبارزه با کرونا سخن گفت و ابراز امیدواری کرد که تلاش های آنتونیو گوترش دبیرکل این سازمان برای رفع تحریم های غیرقانونی آمریکا برای مقابله بهتر با کرونا به نتیجه برسد.

وی با تاکید بر اینکه ایران از نظر پزشکی و تجهیزات مربوطه در سطح خوبی است، یادآور شد: البته تحریم های ظالمانه ای که علیه مردم ایران اعمال شد، باعث شده است نتوانیم از ظرفیت هایی که داریم به بهترین شکل استفاده کنیم.

وی گفت: در این باره با دبیرکل صحبت کرده و خواسته ایم که به عنوان یک وظیفه بین المللی موضوع رفع تحریم های ظالمانه را در دستور کار قرار دهد و همانطوری که در جریان هستید در موضع گیری اخیر بر رفع تحریم ها تاکید داشت تا کشورها بتواند با این ویروس، بهتر مبارزه کنند.

سفیر ایران در سازمان ملل متحد شرح داد: دبیرکل سازمان ملل متحد با مقامات آمریکایی هم تماس هایی داشته است و امیدواریم به نتیجه برسد تا این مانع را بتوانیم از پیش پای خود برداریم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 233

به "آمریکا با آزاد کردن دارایی های ایران در بحران کرونا موافقت کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا با آزاد کردن دارایی های ایران در بحران کرونا موافقت کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید