اخبار اقتصادی

تاریخچه پل های اصفهان(1)

بطوریکه گفته شد رودخانه زاینده رود از مغرب به مشرق جارى است و رودخانه ایست قدیمى و از هنگامى که شهر اصفهان محل سکونت شده و ساکنان نیاز به ارتباط با قسمت هاى دیگر آن داشته اند ناگزیر به ساختن پل شده اند، بدیهى است هر ارتباطى که بین دو قسمت اصفهان ضرورت...

1 آذر 1400

میراث فرهنگی و توسعه(2)

با این حرکت استفاده از مزیت های تاریخی فرهنگی کشورها در پیشرفت و توسعه پایدار به یک میثاق بین المللی تبدیل خواهد شد و کلیه آحاد جوامع به وسیله سازمان های اجتماعی مناسب به مشارکت فعال در این زمینه مشغول خواهند شد.

30 آبان 1400

شعبه هدیش نشر ثالث هفته کتاب افتتاح می گردد

محمد علی جعفریه، مدیر نشر ثالث در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران ، درباره افتتاح شعبه نو کتاب فروشی نشر ثالث بیان نمود: این فروشگاه به عنوان چهارمین شعبه کتاب فروشی نشر ثالث، با بیش از 200 مترمربع مساحت در مجتمع تجاری هدیش واقع در میدان هروی تهران در حال...

27 آبان 1400

فراوری 25 هزار تُن برنج سفید سال جاری از شالیزارهای دورود

خبرنگاران/لرستان مدیرجهاد کشاورزی دورود از فراوری 25 هزار تُن برنج سفید سال جاری در شالیزارهای این شهرستان اطلاع داد.

14 آبان 1400

ماموریت دانش بنیان ها در آب های ژرف معین شد

به گزارش خبرنگاران، چندسال است که چراغ هشدار بحران آبی در کشور روشن شده و نمود این شرایط را می توان در عدم تامین آب بسیاری از منطقه ها کشور مشاهده کرد. فناوری های مختلفی همانند بازچرخانی با روش های علمی، استفاده مجدد از آب های شور با دستگاه های ایرانی،...

13 آبان 1400

قاسمی: خانه ها 30 درصد زیر قیمت فروخته می شوند

رییس اتحادیه مشاوران املاک شمیران با بیان اینکه معاملاتی که در بازار مسکن انجام می گردد بعضا بیش از 30 درصد با قیمت های پیشنهادی اختلاف دارد گفت: چند روز قبل یک پنت هاوس در شمال تهران متری 220 میلیون تومان قیمت خورد، ولی 160 میلیون تومان فرخته شد.

4 آبان 1400

صادرات تولیدات لوازم خانگی بسیار کمتر از واردات آن است، واردات در این صنعت تا سال 1404 دو برابر اندازه واردات فعلی خواهد شد

خبرنگاران- وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بر اساس اهداف در بخش لوازم خانگی تا سال 1404 دو برابر مقدار واردات فعلی این صنعت، صادرات خواهیم داشت.

2 آبان 1400

مقاله: دکتر محمدرضا فرزین مدیرعامل بانک کارآفرین بر لزوم توسعه زیرساخت های امنیت اطلاعات تاکید نمود

ماهوتیان در ادامه برنامه های خود را تشریح کرد و اضافه کرد: با یاری همکارانم در اداره امنیت اطلاعات، برنامه های جاری، میان مدت و بلندمدت اداره امنیت اطلاعات را آنالیز و در صورت لزوم بازنگری خواهیم کرد.

29 مهر 1400

شرایط واگذاری مسکن در قانون جهش فراوری، اعطای تسهیلات بر اساس محدوده جغرافیایی

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: استفاده نکردن از تسهیلات دولتی در حوزه مسکن از اول انقلاب، نداشتن مالکیت شخصی، متأهل بودن و حداقل 5 سال سکونت در شهری که تقاضا دارند از شرایط واگذاری مسکن در قانون جهش فراوری مسکن است.

20 مهر 1400

رئیس سازمان سینمایی کیست؟

حدس ها درباره انتخاب رئیس سازمان سینمایی همچنان ادامه دارد و هنوز معلوم نیست که متولی سینمای ایران چه کسی خواهد شد.

6 مهر 1400

چرا بعضی بچه ها انگشتشان را می مکند

تهران (پانا) - یک دکترای روانشناسی و مشاوره کودک، مکیدن انگشت در بچه ها را نوعی اختلال اضطرابی برشمرد و گفت: بروز اختلالات اضطرابی در بچه ها شایع بوده و مکیدن انگشت کودک یکی از این اختلالات محسوب می گردد.

3 مهر 1400

60 درصد ظرفیت سدهای کشور خالی است، مسئله تامین آب شرب شهرها و روستاها را دنبال می کنیم

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید نمود: آب پشت سدهای کشور در مقایسه با سال گذشته 30 درصد کم تر شده و در صورت عدم اتخاذ تدابیر لازم حدود 500 شهر و 5 هزار روستا با بحران آب روبرو خواهند شد.

28 شهریور 1400

تصویب شیوه نامه شورای سیاست گذاری آزمون های سازمان آموزش و پرورش استثنایی

تهران (پانا) - باحضور معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی و اعضای شورای معاونین شیوه نامه شورای سیاست گذاری آزمون ها به تصویب نهایی رسید.

16 شهریور 1400

مصرف برق ادارات سیستان و بلوچستان تا 50 درصد باید کاهش یابد

سید زاده در نشست با مدیرعامل شرکت توزیع برق منطقه ای سیستان و بلوچستان گفت:فرهنگ سازی امری مهم در حوزه صرفه جویی مصرف برق ادارات بوده و این موضوع به وسیله آموزش و ارائه دستورالعمل اجرایی به هر دستگاه باید انجام گردد.

6 شهریور 1400

آئودی R8 LMS GT4؛ جنگنده مسابقه ای با هزینه نگهداری مالی

این خودروی مسابقه ای که R8 LMS GT4 نام دارد، در واقع گونه ارتقا یافته اتومبیل اسپورت R8 بوده و با هدف پر کردن شکاف بین کلاس GT3 و RS3 TCR پیشرفته است.

31 مرداد 1400

وزیر کشور: تعطیلی دو هفته ای فعلا منتفی است

وزیر کشور درباره تصمیمات اتخاذ شده در جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا با موضوع تعطیلی دو هفته ای، گفت: بنا شد آنالیز دقیق تری صورت گیرد و در روز های آینده در ستاد همه مباحث مطرح گردد و پس از آن تصمیم گیری کنیم.

23 مرداد 1400

حذف 25 اپ یک شرکت در چین

رگولاتور فضای مجازی چین 25 اپ زیر مجموعه شرکت دی دی گلوبال را حذف نموده زیرا آنها به طور غیرقانونی از اطلاعات کاربران استفاده نموده اند.

21 مرداد 1400

ساخت ساختمان های دانشجویی در Okanagan دانشگاه یو بی سی

ساختمان های تازه دانشجویی در پردیس Okanagan دانشگاه بریتیش کلمبیا ساخته شددانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC)، تدابیر تازهی را به ویژه در بخش عرضه ساختمان های دانشجویی در پردیس وابسته خود در استان بریتیش کلمبیا، فراهم نموده است.

17 مرداد 1400

گلچینی از زیبایی های آفرینش در شهرستان مارگون

وجود جنگل های وسیع، آبشارها و چشمه سارهای جوشان، دره های سرسبز و اماکن مذهبی یکی از مهم ترین ظرفیت های شهرستان مارگون در جذب جهانگرد است.

11 مرداد 1400

تامین تجهیزات گازرسانی برای تکمیل طرح های لرستان در اولویت

مدیرعامل شرکت گاز لرستان گفت: تامین کالا و تجهیزات گازرسانی در سالجاری برای تکمیل طرح های استان در اولویت است.

6 مرداد 1400
تعداد: (309)