باید خروجی آب از شهرک شهید رجایی بندرعباس به سمت تیاب را به صفر برسانیم

به گزارش مجله ایرکا، خبرنگاران/هرمزگان فرماندار شهرستان بندرعباس بر ضرورت ایجاد تمهیداتی برای ممانعت از خروج آب ناشی از بارندگی از داخل شهرک شهید رجایی بندرعباس به سمت تیاب تأکید کرد.

باید خروجی آب از شهرک شهید رجایی بندرعباس به سمت تیاب را به صفر برسانیم

عزیزاله کناری شب گذشته(پنجم بهمن ماه) در جلسه برطرف مشکل آب گرفتگی روستای تیاب خونسرخ، اضافه نمود: اداره کل بنادر و دریانوردی و آب منطقه ای، نقشه برداری و آنالیز میدانی لازم برای شناسایی جهت راهنمایی آب از محوطه داخل شهرک مسکونی شهید رجایی به سمت خور غرب شهرک را تا روز دوشنبه(هفتم بهمن ماه) انجام دهند.

وی با بیان اینکه باید بلافاصله نسبت به اجرای کانال مربوطه اقدام گردد تا در بارندگی بعدی شاهد تهدید منازل روستای تیاب خونسرخ از محل خروج آب از این شهرک نباشیم، اظهار کرد: باید نقشه برداری و مطالعه لازم برای شناسایی میزان آب در منطقه مزبور و نحوه انتقال آن شامل، انتقال داخل محوطه شهرک شهید رجایی به سمت غرب شهرک در کوتاه ترین زمان ممکن انجام گردد به گونه ای که خروجی آب از داخل شهرک به سمت تیاب به صفر برسد.

کناری افزود: اداره کل بنادر و دریانوردی و آب منطقه ای همچنین از سمت شرق شهرک به سمت سه راهی و ترانز تا انتهای دیوار منطقه ویژه مالی خلیج فارس باید مطالعه داشته باشند که آب از کجا وارد می گردد، آیا آب سطحی است یا از سمت بندر شهید رجایی می آید و چه راهی برای مسدود کردن آن وجود دارد.

این مقام مسئول بیان نمود: اداره بنادر و دریانوردی باید نسبت به انجام کانال کشی محوطه خود و راهنمایی کل آب های شهرک به سمت خور شرق شهرک اقدام کند به گونه ای که خروجی آب به سمت تیاب به صفر برسد.

کناری در سرانجام توضیح داد: دهیاری باید از محل اعتبارات خود با مشارکت خیرین و یاری بنیاد مسکن نسبت به مخلوط ریزی کوچه ها اقدام کند و بخشدار مرکزی نیز پیگیری و نظارت لازم را داشته باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 108

به "باید خروجی آب از شهرک شهید رجایی بندرعباس به سمت تیاب را به صفر برسانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باید خروجی آب از شهرک شهید رجایی بندرعباس به سمت تیاب را به صفر برسانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید