با لغو تحریم ها، آمریکا اصلی ترین مشتری صنایع دستی ایران می گردد

به گزارش مجله ایرکا، بر اساس گزارش آرش حیدریان، این مجمع، یک هفته پیش شکل گرفته و اساسنامه آن مصوب شده است. هدف از شکل گیری این انجمن، یاری به صادرکنندگان و فراهم آوردن تسهیلاتی برای آنانو کشف بازارهای تازه است. وی با اشاره به اینکه هنوز مجمع صادرکنندگان صنایع دستی، عضوگیری خود را شروع نکرده گفت:

با لغو تحریم ها، آمریکا اصلی ترین مشتری صنایع دستی ایران می گردد
تا به امروز 20 نفر از صادرکنندگان صنایع دستی دور هم جمع شده و این مجمع را تشکیل داده اند. قرار است کار عضوگیری را شروع کنیم و اطلاعات مختلفی را گردآوری و در اختیار اعضای خود قرار دهیم. بدون شک بازاریابی، یکی از مهم ترین این اطلاعات است.

حیدریان درباره کشف بازارهای تازه برای صنایع دستی، گفت:

گرچه اروپا درصدر واقع شده است، اما به دنبال دستیابی به بازارهای تازه چون چین و کشورهای آفریقایی و آمریکای جنوبی هستیم. برای مثال کشوری چون چین، می تواند یکی از بازارهای جدی برای صنایع دستی ما باشد.

عضو هیات رئیسه مجمع صادرکنندگان صنایع دستی در ارتباط با صادرات صنایع دستی به آمریکا گفت:

اگر تحریم ها برطرف گردد، اولین بازار ما آمریکا خواهد بود، اما هنوز تصمیمی جدی برای صادرات صنایع دستی به آمریکا گرفته نشده است.

حیدریان به دست آوردن اطلاعات دقیق درباره صادرات صنایع دستی را یکی دیگر از اهداف راه اندازی مجمع صادرکنندگان دانست و اضافه نمود:

ما نمی دانم چه میزان صنایع دستی به صورت چمدانی و چه میزان از مبادی قانونی به کشورهای مختلف فرستاده می گردد. با شکل دریافت این مجمع، اطلاعات دقیق و مستندی درباره میزان صادرات صنایع دستی خواهیم داشت.

وی درباره اینکه مجمع صادرکنندگان صنایع دستی قرار است چه تعاملاتی با گمرک برقرار کند و چه تسهیلاتی را به لحاظ برطرف مالیات و... در اختیار اعضا قرار دهد، گفت:

یکی از مسائل صادرکنندگان، بحث مالیات و عوارض است و ما باید با گمرک چانه زنی کنیم و میزان برخورداری از معافیت ها به قدرت چانه زنی ما بستگی دارد.منبع: کجارو
انتشار: 20 اسفند 1399 بروزرسانی: 20 اسفند 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 824

به "با لغو تحریم ها، آمریکا اصلی ترین مشتری صنایع دستی ایران می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با لغو تحریم ها، آمریکا اصلی ترین مشتری صنایع دستی ایران می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید