خودسوزی زن سرپرست خانوار در بندرعباس

به گزارش مجله ایرکا، تهران (پانا) - فیلم تخریب آلونک یک زن سرپرست خانوار در بندرعباس به دست ماموران شهرداری صبح امروز 29 آبان ماه در فضای مجازی منتشر شد. شهردار بندرعباس و معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس در مورد این حادثه و چگونگی اقدام به خودسوزی این زن به رکنا شرح دادند.

خودسوزی زن سرپرست خانوار در بندرعباس

به گزارش رکنا، عباس امین زاده - شهردار بندرعباس در خصوص علت تخریب خانه این زن با تاکید بر اینکه در زمین تصرفی خانه ساخته بود و بعد از چندین مرتبه تذکر و ارسال ابلاغیه برای تخلیه این تخریب اجرا شده است گفت : زمین تصرفی بود ، باید طبق قانون تخریب می شد.

وی در ادامه با بیان اینکه بارها به این خانواده گفته شده بود که محل را تخلیه نمایند ادامه داد: ماموران شهرداری به همراه ماموران یگان حفاظت مسکن در بخش برطرف تصرفات به محل اعزام شده بودند. این زمین ها متعلق به مسکن و شهرسازی است و به قصد جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز این تخریب اجرا شده است. این خانواده مجوز ساخت خانه نداشتند و غیر قانونی آن محل را بنا نموده بودند.

جبران خسارت می گردد و به این زن زمین اهدا خواهد شد

موحدی نژاد ،معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس نیز در خصوص این حادثه چنین شرح داد: دیروز ساعت 10 صبح، از سامانه 137 گزارشی اعلام شد مبنی بر اینکه خانه ای در زمین غیرمجاز ساخته شده است . ماموران پیشگیری منطقه 3 به محل مراجعه کردند . ظاهرا پیش از این ، چندین مرتبه به این خانواده تذکر داده شده بود که محل را ترک نمایند زیرا در منطقه غیرمجاز ساخت و ساز انجام داده اند. این تاکید بر تخلیه محل ،بیشتر برای امنیت خود این خانواده بود ،زیرا در محلی ناامن که بستر رودخانه ای که جهت آب های سطحی از شمال شرق به سمت دریاچه 22 بهمن بود اقدام به ساخت این اتاقک نموده بودند.

موحدی نژاد در حالی که در تصاویر تخریب ، وجود یخچال و فرش و ... در خانه به چشم می خورد تاکید داشت که در آن اتاقک زندگی نمی کردند و فقط یک چهار دیواری بوده است که تخریب شد ادامه داد: در لحظات تخریب، زن ناگهان اقدام به خودسوزی کرد. بلافاصله به بیمارستان منتقل شد ولی متاسفانه دچار 18 درصد سوختی شده است که بیشتر در دست چپ این زن است.

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس در ادامه در خصوص اینکه آیا بعد از این حادثه شهرداری و وزارت مسکن و شهرسازی قصد جبران خسارت دارند یا خیر ؟ گفت : طبق دستور شهردار، تکلیف شده که علاوه برپرداخت تمام هزینه های درمان با هماهنگی وزارت مسکن و شهرسازی زمینی به این خانواده اهدا گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 آذر 1399 بروزرسانی: 30 آذر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 671

به "خودسوزی زن سرپرست خانوار در بندرعباس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودسوزی زن سرپرست خانوار در بندرعباس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید