رئیسی: حق مردم است که از اقدامات دستگاه های اجرایی اطلاع یابند

به گزارش مجله ایرکا، رئیس جمهور با ابراز خرسندی از ثمردهی فرایند حرکت نو دستگاه دیپلماسی کشور و ارتقای کم سابقه سطح مراودات تجاری کشور با همسایگان، از همه دستگاه های اجرایی خواست به الزامات و اقتضائات این رویکرد پایبند باشند.

رئیسی: حق مردم است که از اقدامات دستگاه های اجرایی اطلاع یابند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، سیدابراهیم رئیسی در جلسه امروز چهارشنبه هیات دولت به مذاکرات سران کشور های ضامن فرایند آستانه و ملاقات با روسای جمهور روسیه و ترکیه اشاره نمود و گفت: بحمدالله حرکتی که در زمینه تقویت سیاست همسایگی در دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران، از سوی دولت مردمی شروع شده در حال نتیجه دادن است. در ملاقات های دوجانبه، هم آقای پوتین و هم آقای اردوغان بر اجرای توافقات اجرا شده با کشورمان مُصِر بودند که این مساله پیگیری مجدانه دستگاه های مربوطه را می طلبد.

رئیس جمهور با اشاره به درخواست رئیس جمهور روسیه از ایران برای تکمیل خط راه آهن رشت-آستارا، به معاون اول خود ماموریت داد تا با همکاری وزارت راه و شهرسازی، فرایند اجرای این کریدور مهم ترانزیتی را پیگیری و زمانبندی دقیق شروع و تکمیل آن را ارائه کند.

رئیسی ضمن تبریک موفقیت های چشمگیر دانش آموزان کشورمان در المپیاد های بین المللی، به دانش آموزان مدال آور، معلمان و فعالان نظام آموزشی کشور، با تاکید بر لزوم استمرار حمایت های دولت از دانش آموزان مستعد برای تکرار موفقیت ها، از وزیر آموزش وپرورش خواست زمینه را برای ارتقای علاقه مندی و تحصیل دانش آموزان نخبه در رشته های علوم انسانی هم فراهم کند.

رئیسی در بخش دیگری از سخنانش ضمن تقدیر از دست اندرکاران برگزاری مراسم میهمانی 10 کیلومتری در روز عید غدیر توضیح داد: این اقدام ارزشمند که جلوه باشکوهی از آوردن غدیر به متن جامعه و خانواده است، الگوی بسیار خوبی برای مناسبت ها و دیگر مفاهیم ارزشمند دینی خواهد بود که جامعه را در برابر بسیاری از تهاجمات مخرب ضددینی مصون خواهد نمود.

رئیس جمهور بعلاوه با قدردانی از مردم برای حضور پررنگ در این جشن بزرگ، از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست، با توجه ویژه به تجربه برگزاری جشن مردمی غدیر، الگوپردازی برای برگزاری رویداد ها و مراسم های آئینی خلاقانه نو را دستور کار قرار دهد.

رئیسی در ادامه سخنان خود ضمن تاکید بر ضرورت گفت وگوی مستمر مسئولان دستگاه های اجرایی با مردم و پاسخ به سوالات افکار عمومی، خطاب به مسئولان این دستگاه ها گفت: ضروری است در تبیین اقدامات و عملکرد مجموعه تحت مدیریت خود فعال تر و جدی تر عمل کنید. این حق مردم است که از اقدامات و فرایند ها در دستگاه های اجرایی اطلاع کامل داشته باشند.

رئیس جمهور بعلاوه ضرورت پاسخ بهنگام نسبت به شبهات و القائات نادرست از سوی مدیران دستگاه های اجرایی را مورد تاکید قرار داد و اضافه نمود: شما وظیفه دارید در مواجهه با کسانی که در جامعه القای شبهه کرده یا برای مردم گره ذهنی ایجاد می نمایند، منفعل نباشید و سوالات و شبهات را با ارائه توضیحات متقن و دقیق پاسخ دهید.

رئیسی بعلاوه پس از استماع گزارشی از وزارت جهاد کشاورزی، درباره آخرین شرایط خرید تضمینی گندم و پرداخت مطالبات گندم کاران، با قدردانی از تلاش ارزشمند کشاورزان در تامین این کالای استراتژیک برای کشور، به مسئولان مربوطه دستور داد تا اجازه ندهند در پرداخت مطالبات گندم کاران وقفه ای ایجاد گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 6 مرداد 1401 بروزرسانی: 6 مرداد 1401 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 1440

به "رئیسی: حق مردم است که از اقدامات دستگاه های اجرایی اطلاع یابند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیسی: حق مردم است که از اقدامات دستگاه های اجرایی اطلاع یابند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید