اخبار سیاسی

توضیحات مادورو درباره زمان بازداشت گوایدو

به گزارش خبرنگاران به نقل از آسوشیتدپرس، نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا امروز شنبه در خصوص چرائی عدم بازداشت سرکرده شورشیان مورد حمایت غرب در این کشور گفت: زمان بازداشت گوایدو فرا نرسیده است؛ اما این روز می رسد.

10 فروردین 1399

گزارش، خروج از ادلب٬ چالش مهم روابط آنکارا - مسکو

فتح معره النعمان٬ خان طومان و سراقب و تلاش برای کنترل کامل ادلب از سوی ارتش سوریه٬ ترکیه را در شرایط دشواری قرار داده اما دولت اردوغان به جای گفت وگو٬ به دنبال تهدید و استفاده مداوم از ابزار نظامی است.

6 فروردین 1399

زلزله های پوپولیستی پیش بینی سال 2017 را غیرممکن کرده است

2016 سالی بود که طی آن زلزله پوپولیست ها دو سوی آتلانتیک را لرزاند و موج گسترده ای از عدم اطمینان را برای انتخابات دیگر کشورهای اروپایی و جهت سیاست آمریکا برجای گذاشت.

4 فروردین 1399

هشت نماینده ای که پس از رد صلاحیت، تأیید شدند

صلاحیت هشت نماینده فعلی مجلس که پیش از این در مرحله احراز صلاحیت در هیات نظارت بر انتخابات، رد شده بود براساس بررسی و اعلام نظر شورای نگهبان تایید شد.

1 فروردین 1399

شرایط اینستکس به گونه ای است که حتی شماره تلفن برای تماس ندارد

یک عضو اتاق بازرگانی ایران و آلمان امروز آدینه گفته شرایط ساز و کار موسوم به اینستکس به گونه ای است که این اتاق حتی نمی تواند شماره تلفنی از آن در اختیار کسانی قرار دهد که خواهان ارتباط با آن هستند.

29 اسفند 1398

شورای عالی اصلاح طلبان: نمی توانیم زینت المجالس انتخابات باشیم ، تکلیف 160 کرسی از پیش معلوم است

شورای عالی سیاست گذاری جبهه اصلاح طلبان در بیانیه ای اعلام داشت: هشدار می دهیم که چنانچه دایره انتخاب مردم همچنان بسته بماند ما نمی توانیم زینت المجالس انتخابات باشیم و به دلیل سلب امکان معرفی فهرست نامزدها از ما، لیست قابل قبولی برای معرفی به مردم نخواهیم...

26 اسفند 1398

اهمیت ورود نهادهای تحقیقاتی و پژوهشی به حوزه دفاع مقدس

خبرنگاران/خراسان شمالی مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان شمالی بر لزوم ورود بیش از پیش نهادهای دانشگاهی و پژوهشی مانند جهاددانشگاهی به حوزه تحقیقات دفاع مقدس تأکید کرد.

24 اسفند 1398

لیبی، اعلام 50 بار نقض آتش بس، ادامه ارسال سلاح و مزدور به سرزمین عمر مختار

نماینده دبیرکل سازمان ملل در لیبی از 50 مورد نقض آتش بس در این کشور خبر داد و گفت: ارسال سلاح و مزدور به لیبی همچنان ادامه دارد.

23 اسفند 1398

آدم های کوچک با سایه های بزرگ!

درباره جزئیات سفر یوسف بن علوی، وزیر خارجه عمان به تهران شواهد موجود حکایت از آن دارد که ماموریت ویژه ایشان رایزنی با مقامات کشورمان و میانجیگری در ماجرای نفتکش های توقیف شده ایران در تنگه جبل الطارق و نفتکش انگلیس در تنگه هرمز است

21 اسفند 1398

بخش مهمی از مسائل لبنان منشأ خارجی دارد، دولت جدید، تکنوکرات است

یک کارشناس مسائل خاورمیانه، با اشاره به ترکیب کابینه جدید دولت لبنان گفت: حسان دیاب نخست وزیر جدید لبنان کوشش نموده کابینه ای تکنوکرات تشکیل دهد.

20 اسفند 1398

مخالفت مجلس با واریز پاداش عملکرد سازمان مالیاتی برای تشویق کارکنانش

نمایندگان مجلس با واریز پاداش عملکرد سازمان امور مالیاتی برای تشویق کارکنان، تعمیر و تجهیز ساختمان های این سازمان مخالفت کردند.

18 اسفند 1398

بعیدی نژاد: فرایند حقوقی بدهی قرارداد تسلیحاتی انگلیس به سرانجام خود نزدیک می شود

سفیر کشورمان در انگلیس با اشاره به اینکه فرایند حقوقی پرونده بدهی قرارداد تسلیحاتی انگلیس به مرحله پایانی خود نزدیک می شود، ابراز امیدواری کرد لندن دیگر بهانه ای برای عدم پرداخت بدهی خود نداشته باشد.

16 اسفند 1398

گفتگوی چراغ مطالعه با دکتر شریف لک زایی متخصص آثار ملاصدرا

چراغ مطالعه شنبه 28 دی میزبان دکتر شریف لک زایی، نویسنده کتاب فلسفه سیاسی صدرالمتألهین خواهد بود.

15 اسفند 1398

دومای روسیه میشوستین را به عنوان نخست وزیر تایید کرد

دومای روسیه یا مجلس عوام این کشور با اکثریت آرا میخاییل مشیوستین را برای پست نخست وزیری تایید کرد.

13 اسفند 1398

آمریکا بدون نام بردن از ایران، سقوط هواپیما را تسلیت گفت

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای بدون هرگونه اشاره ای به ایران یا مسافران ایرانی هواپیمای حادثه دیده خطوط هوایی اوکراین، سقوط این هواپیما را تسلیت گفت.

9 اسفند 1398

بیست و پنجمین کنفرانس بین المللی کامپیوتر با حمایت ایرانسل برگزار گردید

بیست و پنجمین کنفرانس بین المللی کامپیوتر انجمن کامپیوتر ایران در روزهای 11 و 12 دی ماه 1398 در دانشگاه علم و صنعت ایران در حال برگزاری است و ایرانسل به عنوان حامی اصلی در این کنفرانس حضور دارد.

4 اسفند 1398

مسکو:برجام به کره شمالی نشان داد توافق با آمریکا قابل اعتماد نیست

مهر نوشت:نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین شرح داد: برجام به کره شمالی نشان داد توافق با آمریکا قابل اعتماد نیست.

4 اسفند 1398

مخالفت ماکرون با خواسته اعتصاب کنندگان؛ طرح بازنشستگی اجرا می شود

به گزارش خبرنگاران به نقل از فرانس 24، امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه، در پیامی در آستانه سال نو میلادی تاکید کرد که طرح اصلاح نظام بازنشستگی در این کشور با وجود اعتراض مخالفان به اجرا در خواهد آمد.

3 اسفند 1398

لیبی، اوکراین و سوریه؛ موضوع مذاکرات تلفنی پوتین و مرکل

رئیس جمهوری روسیه و صدر اعظم آلمان در جریان گفت وگویی تلفنی، اوضاع سوریه را بررسی کرده، بر لزوم افزایش تلاش های دیپلماتیک برای حل بحران در لیبی تأکید و از تبادل اسراء طرفین مناقشه دونباس در اوکراین استقبال کردند.

30 بهمن 1398

آمار عجیب از واردات قاچاقی پوشاک ترک

به گفته رئیس کمیته تحقیق و تفحص مجلس از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعضای این ستاد از 232 تکلیف معین شده به دستگاه ها، 160 تکلیف خود را انجام نداده اند.

29 بهمن 1398
تعداد: (30)