اخبار سیاسی

هشدار فرستاده ویژه سازمان ملل درباره حمام خون در میانمار

فرستاده ویژه سازمان ملل در امور میانمار در نشست شورای امنیت نسبت به جاری شدن قریب الوقوع حمام خون در این کشور هشدار داده است.

29 فروردین 1400

انتخابات شورا های اسلامی شهر و روستا در قاب شهرآرا خبرنگاران

اولین قسمت مستند شهر آرا ویژه انتخابات شورا های اسلامی شهر و روستا امروز دوشنبه 25 اسفندماه ساعت 13:30 از قاب شبکه پنج سیما پخش می گردد.

27 فروردین 1400

واشنگتن زمان دور جدید گفت و گوی راهبردی با بغداد را گفت

وزارت خارجه آمریکا ضمن مشخص کردن موضوعات آینده گفت و گو با بغداد، اظهار داشت که گفت و گوی راهبردی با عراق ماه آوریل برگزار می شود.

27 فروردین 1400

هزینه انتخابات را خرج فرودستان کنید

تهران (پانا) - به گفته حسین کمالی چهره اصلاح طلب بهتر است اصولگرایان در مورد ردصلاحیت اصلاح طلبان زحمت نکشند و خود را درگیر این موضوع نکنند؛ چراکه در آینده معلوم می شود سرمایه اجتماعی اصلاح طلبان پابرجاست یا نه!

25 فروردین 1400

فعالیت 700 موزه در کشور، 480 هتل در دولت تدبیر و امید ایجاد شد خبرنگاران

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان این که بیش از 700 موزه در کشور وجود دارد، گفت: بیش از 480 هتل در دولت تدبیر و امید به مجموعه گردشگری کشور اضافه شده است.

23 فروردین 1400

ظریف: بحث های خوبی با مقامات ترکیه داشتیم ، امیدوارم روابط طبق مدنظر رهبران دو کشور به پیش برود خبرنگاران

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران رایزنی های امروزش در استانبول را خیلی خوب برشمرد و گفت: امیدوارم روابط ایران و ترکیه در جهت مناسبات راهبردی مدنظر رهبران دو کشور به پیش برود.

20 فروردین 1400

رویدادهایی که روی ندادند

ظاهرا این که می گویند هر سال دریغ از پارسال در حوزه فرهنگ و هنر عجیب مصداق دارد.

14 فروردین 1400

رایزنی معاونان وزرای خارجه ایران و ازبکستان درباره همکاری مشترک

تهران (پانا) - ششمین دور رایزنی های سیاسی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ازبکستان امروز به ریاست سیدعباس عراقچی و فُرقت صدیق اف، معاونان وزرای امور خارجه دو کشور در تهران برگزار گردید.

13 فروردین 1400

اتهام زنی حکمتیار: ارگ نشینان دست از ترور و مخالفت با صلح در افغانستان بردارند

رهبر حزب اسلامی در تظاهرات ضد دولتی کابل تاکید کرد که ارگ نشینان باید از ترور شخصیت های متعهد به اسلام و مخالفت با صلح همچنین توزیع سلاح دست بردارند.

12 فروردین 1400

آذری: درباره موضوع میزبانی ها باید تابع تصمیمات کلان باشیم، تاج حالا باید توانمندی اش را ثابت کند

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان گفت: باشگاه ها برای شرکت یا عدم شرکت در مسابقات یا هر تصمیم دیگری باید تابع تصمیمات کلان ورزش کشور باشند.

11 فروردین 1400

نخست وزیر انگلیس از اراده جدید برای حل پرونده اتمی ایران گفت

نخست وزیر انگلیس با بیان اینکه این کشور در کنار فرانسه، آلمان و ایالات متحده در چهارچوب گروه فرا آتلانتیکی چهارجانبه به مسائل مهم امنیتی می پردازد از اراده جدید برای حل پرونده اتمی ایران گفت.

8 فروردین 1400

ارتش پاکستان: در فرایند صلح افغانستان حُسن نیت داریم

درحالیکه دولت و سیاسیون افغان پاکستان را به عدم صداقت در فرایند صلح متهم می نمایند، رئیس ستاد مشترک ارتش پاکستان گفت که این کشور در فرایند افغانستان حُسن نیت دارد.

6 فروردین 1400

نخست وزیر ژاپن آوریل به کاخ سفید می رود

آکسیوس امروز (دوشنبه) گزارش کرد، رئیس جمهوری آمریکا قرار است از نخست وزیر ژاپن برای سفر به آمریکا و مصاحبه در کاخ سفید در آوریل امسال میلادی دعوت کند.

5 فروردین 1400

جمهوری چک هم واکسن کرونای روسی وارد می کند

مقامات جمهوری چک برای وارد کردن واکسن کرونای روسی اسپوتنیک 5 مذاکراتی را با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه انجام داده اند.

5 فروردین 1400

نخستین مصاحبه ترامپ بعد از ترک کاخ سفید، تکرار ادعا های انتخاباتی خبرنگاران

رئیس جمهور پیشین آمریکا در نخستین مصاحبه خود بعد از ترک کاخ سفید به تکرار ادعا های انتخاباتی پرداخته است.

3 فروردین 1400

مذاکرات مبهم خبرنگاران

این روز ها دلیل مذاکره ایران و طالبان برای بسیاری از مردم مبهم است و با خبر دعوت وزارت خارجه از طالبان و ورود ملابرادر به ایران بسیاری از مردم متعجب شدند و روابط این دو را فراتر از توصیف قبل دانستند.

1 فروردین 1400

خبرنگاران مونته نگرو و ایران بر ارتقاِی همکاری های اقتصادی تاکید کردند

بلگراد - خبرنگاران - رئیس اتاق بازرگانی مونته نگرو و سفیر آکرودیته جمهوری اسلامی ایران در مونته نگرو در نشستی با توجه به امکانات دو کشور ، بر توسعه بیشتر همکاری های اقتصادی و تجاری بین مونته نگرو و ایران تاکید کردند.

28 اسفند 1399

آذری جهرمی: هزینه توسعه ارتباطات نباید از جیب مردم پرداخت شود

وزیر ارتباطات گفت: هزینه ای که برای توسعه کاربردهای اینترنت در نظر گرفته شده است، نباید به جیب مردم تحمیل شود، بلکه باید با راهکارهایی، درآمد را افزایش بدهند.

24 اسفند 1399

واکنش رسمی قیس سعید به تغییرات در دولت تونس

رئیس جمهور تونس خود را ملزوم به مشخص تاریخ مشخصی برای انجام مراسم تحلیف وزیران جدید دولت این کشور ندانست و اعلام نمود: در تغییرات اجرا شده در هیئت وزیران، نقض قانون اجرا شده است.

23 اسفند 1399

رایزنی بوگدانف و پدرسن درباره نتایج دور پنجم مذاکرات قانون اساسی سوریه

معاون وزیر خارجه روسیه با نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه درباره نتایج پنجمین جلسه مذاکرات کمیته قانون اساسی سوریه در ژنو تبادل نظر کردند.

22 اسفند 1399
تعداد: (188)