اخبار سیاسی

بیست و پنجمین کنفرانس بین المللی کامپیوتر با حمایت ایرانسل برگزار گردید

بیست و پنجمین کنفرانس بین المللی کامپیوتر انجمن کامپیوتر ایران در روزهای 11 و 12 دی ماه 1398 در دانشگاه علم و صنعت ایران در حال برگزاری است و ایرانسل به عنوان حامی اصلی در این کنفرانس حضور دارد.

4 اسفند 1398

مسکو:برجام به کره شمالی نشان داد توافق با آمریکا قابل اعتماد نیست

مهر نوشت:نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین شرح داد: برجام به کره شمالی نشان داد توافق با آمریکا قابل اعتماد نیست.

4 اسفند 1398

مخالفت ماکرون با خواسته اعتصاب کنندگان؛ طرح بازنشستگی اجرا می شود

به گزارش خبرنگاران به نقل از فرانس 24، امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه، در پیامی در آستانه سال نو میلادی تاکید کرد که طرح اصلاح نظام بازنشستگی در این کشور با وجود اعتراض مخالفان به اجرا در خواهد آمد.

3 اسفند 1398

لیبی، اوکراین و سوریه؛ موضوع مذاکرات تلفنی پوتین و مرکل

رئیس جمهوری روسیه و صدر اعظم آلمان در جریان گفت وگویی تلفنی، اوضاع سوریه را بررسی کرده، بر لزوم افزایش تلاش های دیپلماتیک برای حل بحران در لیبی تأکید و از تبادل اسراء طرفین مناقشه دونباس در اوکراین استقبال کردند.

30 بهمن 1398

آمار عجیب از واردات قاچاقی پوشاک ترک

به گفته رئیس کمیته تحقیق و تفحص مجلس از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعضای این ستاد از 232 تکلیف معین شده به دستگاه ها، 160 تکلیف خود را انجام نداده اند.

29 بهمن 1398

هشدار چاووش اوغلو نسبت به ایجاد بحرانی در لیبی مشابه با بحران موجود در سوریه

وزیر امور خارجه ترکیه امروز (شنبه) نسبت به کوشش ها برای ایجاد شرایطی در لیبی مشابهه با شرایط موجود در سوریه جنگ زده هشدار داد.

28 بهمن 1398

پاسخ آلمان به تحریم نورد استریم 2 توسط آمریکا

آلمانی های خشمگین از تحریم نورداستریم 2 از سوی آمریکا، به دنبال وضع تعرفه آب وهوایی بر واردات ال ان جی آمریکا در تلافی این تحریم ها هستند.

27 بهمن 1398

برهم صالح رئیس جمهور عراق استعفا کرد

ایسنا نوشت: خبرنگاران خارجی اعلام کردند برهم صالح ضمن مخالفت با معرفی اسعد العیدانی به عنوان کاندیدای پست نخست وزیری عراق، از مقامش استعفا کرد.

26 بهمن 1398

تغییری در سهمیه های مصوب کنکور سال آینده نخواهیم داشت

وزیر علوم با بیان اینکه برای کنکور 99 تغییری در سهمیه های مصوب نخواهیم داشت، گفت: در بازه زمانی تا ثبت نام کنکور این لایحه به صحن مجلس نمی رود.

26 بهمن 1398

متقاضیان طرح ملی مسکن باید 100 تا 150 میلیون تومان داشته باشند

معاون وزیر راه با اعلام میانگین قیمت 3.5 تا 4 میلیون تومانی بر یک مترمربع زمین در طرح ملی مسکن گفت: متقاضیان باید طی 12 سال 120میلیون تومان برای زمین پرداخت نمایند.

24 بهمن 1398

نیروی دریایی آمریکا استفاده از اپلیکیشن تیک تاک را ممنوع نمود

نیروی دریایی آمریکا با خطر سایبری توصیف کردن اپلیکیشن چینی اشتراک ویدیوی تیک تاک، استفاده از آن را ممنوع اعلام نمود.

24 بهمن 1398

شرایط حقوق بازنشستگان در سال 99

معاون امور مالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بودجه امور رفاه برای سال 99، 130 هزار میلیارد تومان است که حدود 60 درصد بودجه امور رفاهی یعنی 85 هزار میلیارد تومان مربوط به صندوق های بازنشستگی است.

22 بهمن 1398

فضای کارگاهی زندان ها در فارس بزودی توسعه می یابد

خبرنگاران/فارس مدیرکل زندان های فارس گفت: با برنامه ریزی دقیق و مدون، فضای کارگاهی زندان ها به زودی توسعه می یابد و علاوه بر مربیان فنی و حرفه ای، از زندانیان متخصص نیز برای آموزش در حرفه های مختلف استفاده می گردد تا ضمن درآمدزایی و ایجاد اشتغال در زندان...

21 بهمن 1398

لاوروف: کشورها نباید درباره غیرقابل اعتماد بودن آمریکا تردید داشته باشند

وزیر امور خارجه روسیه در مورد تحریم ساخت خط لوله های نورداستریم 2 و ترک استریم از سوی آمریکا، گفت که هیچ کشوری نباید نسبت به غیرقابل اعتماد بودن آمریکا تردیدی داشته باشد.

21 بهمن 1398

سلطانی فر: یک میلیارد تومان برای خرید سلاح به فدراسیون تیراندازی پرداخت می گردد، دادگر: به کسب 6 سهمیه دلخوش نیستیم

مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان گفت که برای خرید سلاح و مهمات لازم ملی پوشان تیراندازی، یک میلیارد تومان به فدراسیون تیراندازی پرداخت خواهد شد.

21 بهمن 1398