تور بمبئی: زیباترین جاذبه های تاریخی آگرا

به گزارش مجله ایرکا، جاذبه های تاریخی آگرا

جاذبه های تاریخی آگرا زبان زد خاص و عام بوده و از اهمیت ویژه ای برای گردشگران برخوردار می باشد. گفتنی است که آگرا به سرزمین معابد معروف می باشد و به همین علت می توانید جاذبه های تاریخی مختلفی را در این شهر مورد بازدید قرار دهید. آگرا از جمله مهمترین شهر های هند بوده و از اهمیت ویژه گردشگری برخوردار می باشد. به همین علت نیز شاهد اقامتگاه های متعددی در این شهر خواهید بود. این شهر پر رمز و راز می تواند به عنوان یک مقصد گردشگری پرهیاهو برایتان بوده باشد که بی شک برترین سفر را برایتان رقم خواهد زد.

تور بمبئی: زیباترین جاذبه های تاریخی آگرا

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور بمبئی ما را تجربه کنید. از دهلی، آگرا و جیپور دیدن کنید و در شهر زیبای بمبئی قدم بزنید، در محیط زیبای فیلم های هندی از لحظات لذت ببرید.

بی شک این جاذبه های تاریخی و طبیعی یک شهر است که گردشگران را از جای جای نقاط دنیا جهت بازدید به خود جذب خواهد نمود. باید بگوییم که از سفر به آگرا به هیچ عنوان پشیمان نخواهید شد چرا که با برداشتن یک قدم شاهد جاذبه های مختلفی در این شهر خواهید بود و برترین لحظات را در سفر خود سپری خواهید کرد. اما قبل از سفر به آگرا بهتر است با بعضی از جاذبه های مهم تاریخی آگرا آشنایی داشته باشید تا بتوانید برترین ها را انتخاب نماید چرا که جهت بازدید از تمامی جاذبه های تاریخی آگرا بی شک باید چندین روز را مشغول گردش باشید.

آگرا ، سرزمین خدایان

جاذبه های آگرا را می توانید در جای جای نقاط این شهر شاهد باشید و بعضی در مرکز شهر و بعضی در اطراف آن قرار گرفته اند. آگرا یا نام سرزمین خدایان و افسانه ها نیز شناخته می گردد و این مورد نشان دهنده فرهنگ و تاریخ غنی این شهر خواهد بود. در ادامه به آنالیز بعضی از مهمترین جاذبه های تاریخی آگرا پرداخته ایم. با ما همراه باشید:

خبرنگاران ارائه دهنده کلیه خدمات گردشگری اعم از تور های داخلی و خارجی آماده است تا سفر های داخلی و خارجی شما عزیزان به شما خدمت رسانی نموده و لحظات به یادماندنی برای شما رقم بزند، تور ترکیه ، تور پاتایا ، تور گرجستان ، تور ارمنستان تور های خارجی پر هوادار و تور های مشهد و کیش از تور های داخلی محبوب برای گردشگران است ، اطلاعات تکمیلی را در لینک زیر دنبال کنید.

تاج محل

یکی از برترین جاذبه های تاریخی آگرا را می توان تاج محل دانست که علاوه بر آگرا در تمام دنیا مشهور است. این مکان آرامگاهی با شکوه در کرانه جنوبی رودخانه یامونا می باشد که معماری زیبای آن مانند معماری های مساجد ایرانیان می باشد. با این تفاوت که در این آرامگاه 4 مناره قرار گرفته و در کنار گنبد اصلی آن دو گنبد کوچک قرار گرفته است. زنگ سفید و مرمرین تاج محل هر بیننده ای را مجذوب خود خواهد نمود. این آرامگاه در سال 1632 به دستور شاه زمان مغول برای همسرش ساخته شده است.

این مجموعه را بسیاری به عنوان برترین بنای به جای مانده از مغول ها می دانند و پس از بازسازی های جزئی کاملا سر زنده قابل مشاهده برای عموم خواهد بود. بسیاری از مردم هند از تاج محل با نام گوهر هنر اسلامی نیز یاد می کنند که بیان کننده اهمیت این مجموعه برای مردم هند می باشد. بازدید از این مقبره بی شک یکی از مقاصد گردشگری در تور آگرا خواهد بود و بی شک در فهرست بازدید هایتان قرار خواهد گرفت.

این بنا به علت علاقه شدید که شاه مغول به همسرش داشته بسیار زیبا ساخته شده و آرامگاه همسر شاه مغول می باشد. این بنا تاریخچه ای غم انگیز دارد و شاه مغول به قدری از مرگ همسرش ناراحت بوده است که در عرض چند ماه تمامی موهایش به رنگ سفید درآمده بوده است. ساخت این بنا به دست ایرانیان بوده است و حدود 22 هزار کارگر در ساخت این بنا دخیل بوده اند. زیبایی را می توان اصلی ترین ویژگی این سازه دانست که همگان را غرق در خود خواهد نمود.

مسجد جامع آگرا

یکی دیگر از برترین جاذبه های تاریخی آگرا را می توان مسجد جامع آگرا دانست که معماری زیبا و طراحی بی نظیر مسجد نظر همگان را به خود جلب خواهد نمود. باید توجه داشته باشید که این مسجد در مقابل قلعه آگرا قرار گرفته است و از جمله برترین دیدنی های این شهر به شمار می رود. مسجد جامع آگرا یکی از معروف ترین مساجد در هندوستان می باشد و تاریخ ساخت آن به سال 1648 برمیگردد. بسیاری از ایرانیان از این مسجد با نام مسجد آدینه نیز یاد می کنند.

[cn-suggest-posts sts=تاج محل stl=https://deltaban.com/attraction/taj-mahal-india-attractions/ sbs=رزرو بلیط هواپیما sbl=https://deltaban.com/flights/]

یکی از بخش هایی که نظر بسیاری از ایرانیان را به خود جلب می نماید را می توان محل 10 سنگ نوشته به زبان پارسی دانست. این مسجد نیز رنگ سرخ به خود گرفته و از جمله سازه هایی است که با مواد بومی و ماسه سنگ قرمز برای ساخت آن استفاده شده است. یکی از بخش های دیدنی مسجد جامع آگرا را می توان آرامگاه صوفی شیخ سلیم دانست که در حیاط مسجد واقع شده است. این مسجد بزرگ توجه هر فردی را به خود جلب خواهد نمود و می توانید شاهد برگزاری نماز در حیاط مسجد باشید. اما مهمترین ویژگی مسجد را می توان زیبایی منحصر به فرد آن دانست.

آگرا فورت از جمله جاذبه های تاریخی آگرا

بسیاری پس از تاج محل معروف ترین جاذبه های تاریخی آگرا را قلعه آگرا می دانند. این قلعه را می توانید در مرکز آگرا مشاهده نمایید که معماری منحصر به فرد آن هر فردی را مجذوب خود خواهد نمود. آگرا فورت در بخشی بالاتر قرار گرفته و به همین علت به راحتی می توانید سایر بخش های شهر اعم از تاج محل را از این منطقه مورد بازدید قرار دهید. پادشاه مغول تا سال 1638 در این قلعه اقامت داشته است و به همین علت از اهمیت تاریخی بالایی نیز برخوردار میباشد.

پس از اینکه مرکز هند از آگرا به دهلی منتقل شد پادشاه مغول مجبور به ترک این قلعه بوده است. این قلعه زیبا مانند قلعه های جیپور طراحی شده و از بخش خارجی دقیقا شبیه این قلعه ها خواهد بود. این قلعه نیز از ماسه سنگ قرمز ساخته شده و معماری فوق العاده بی نظیر آن و مشاهده استحکامات قلعه بسیار لذت بخش خواهد بود. جهت بازدید از این قلعه باید 8 دلار پرداخت نمایید اما هزینه ورودی این قلعه را می توان پایین تر از سایر مراکز دیدنی آگرا دانست. بعد از ظهر ها در این قلعه نمایش نور و صدا اجرا می گردد که زیبایی قلعه را به رخ خواهد کشید و به هیچ وجه این لحظات را از دست ندهید.

فاتح پور سیکری از جمله جاذبه های تاریخی آگرا

یکی دیگر از دیدنی ترین جاذبه های تاریخی آگرا را می توان فاتح پور سیکری دانست که این منطقه مربوط به شاهنشاه اکبر می باشد. معنی فاتح پور سیکری(شهر پیروزی) می باشد. این شهر متروکه در اطراف آگرا واقع شده و با این شهر فاصله 10 دقیقه ای دارد. این شهر متروکه می تواند یکی از لذت بخش ترین مراکز تاریخی آگرا برایتان بوده باشد و با مراجعه به آن می توانید انواع مسجد ها، مکان ها و تالار مخاطبین را مشاهده نمایید.

بلند دروازه و پنج محل از جمله مهمترین دیدنی های این شهر متروکه به شمار می فرایند که بازدید از آنها به همگان توصیه می گردد. علت نامگذاری این شهر را می توان وجود آرامگاه شیخ سلیم چش تی در آن دانست. بازدید از این آرامگاه نیز به همگان توصیه می گردد. در این شهر متروکه قدم زدن نیز لذت بخش خواهد بود چرا که تماشای منطقه ها و بافت قدیمی شهر شما را با فرهنگ قدیمیان هند آشنا خواهد نمود.

[cn-suggest-posts sts=مکان های گردشگری در هندوستان stl=https://deltaban.com/tourist-sites-india/ sbs=پرواز چارتر ماهان sbl=https://deltaban.com/flights/mahan-airline-tickets/]

مکان های ذکر شده تنها بخش از جاذبه های تاریخی آگرا بوده اند و جهت بازدید از تمامی این جاذبه ها باید بیش از چند روز وقت داشته باشید.

سفر به این مکان میتواند بسیار مجذوب کننده و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید پرواز چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

منبع: دلتابان
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 1209

به "تور بمبئی: زیباترین جاذبه های تاریخی آگرا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور بمبئی: زیباترین جاذبه های تاریخی آگرا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید