لیگ وزنه برداری بانوان ایران راه اندازی می شود

به گزارش مجله ایرکا، خبرنگاران/کرمانشاه نائب رئیس فدراسیون وزنه برداری گفت: در تلاشیم برای سال 1400 لیگ وزنه برداری بانوان ایران را راه اندازی کنیم.

لیگ وزنه برداری بانوان ایران راه اندازی می شود

مریم منظمی در حاشیه دیدار با رئیس و نایب رئیس هیات، مربیان، داوران و بانوان وزنه بردار کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به گذشت حدود چهار سال از راه اندازی وزنه برداری بانوان در ایران، اظهارکرد: طی این مدت، دختران وزنه بردار ایرانی حرکات روبه جلویی در این رشته داشته اند و می شود گفت که پیشرفت های مناسبی در این بخش حاصل شده است.

وی شرح داد: علیرغم پیشرفت های خوبی که در این مدت داشته ایم، اما می طلبد در حوزه وزنه برداری بانوان برنامه ریزی های بیشتری داشته باشیم و به بخش آموزش و برگزاری مسابقات توجه بیشتری کنیم، چراکه با توجه به این دو مقوله ورزشکاران ما با آمادگی و تجربه بالاتری در میادین برون مرزی حاضر می شوند و خواهند درخشید.

نایب رئیس فدراسیون وزنه برداری اضافه نمود: طی این سالها برای نخستین بار سیده الهام حسینی از ورزشکاران با اخلاق لرستانی توانست اولین مدال بین المللی وزنه برداری بانوان ایران را به خود اختصاص دهد و باتوجه به اینکه استعدادهای زیادی دراین رشته داریم، می توانیم گام های روبه جلویی داشته باشیم و چنین رخدادهایی را باز هم تکرار کنیم.

وی در ادامه یکی از ضرورت های بالا بردن میزان موفقیت وزنه برداری بانوان در ایران را برپایی رقابت های لیگ وزنه برداری دانست و گفت: در نظر داریم سال 1400 برای اولین بار لیگ وزنه برداری بانوان را در ایران راه اندازی کنیم.

منظمی در ادامه به در پیش بودن رقابت های مسابقات آسیایی وزنه برداری بانوان هم اشاره کرد و گفت: اواخر فروردین مسابقات آسیایی وزنه برداری بانوان در کشور ازبکستان برگزار می شود و مسابقات جهانی جوانان را نیز در پیش داریم.

وی گفت: براین اساس، اردوهای آمادگی دختران وزنه بردار را آغاز کرده ایم و ملی پوشانی را از استان های مختلف کشور در این اردوها داریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 فروردین 1400 بروزرسانی: 15 فروردین 1400 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 876

به "لیگ وزنه برداری بانوان ایران راه اندازی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیگ وزنه برداری بانوان ایران راه اندازی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید