پشت بام های اجاره ای در تهران چقدر جدی است؟

به گزارش مجله ایرکا، یک کارشناس بازار مسکن در پاسخ به این پرسش که موضوع پشت بام های اجاره ای در تهران چقدر جدی است؟ به خبرنگاران گفت: اجاره پشت بام های تهران چندان جدی نیست. یعنی این معاملات در اماکن رسمی مثل بنگاه های املاک صورت نمی گیرد و انجام این قراردادها خلاف قانون است. در این رابطه چنانچه بنگاه املاکی به چنین قراردادهایی روی آورده باشد اتحادیه املاک باید به این موضوع ورود و حتی با افراد برخورد کند.

پشت بام های اجاره ای در تهران چقدر جدی است؟

منصور غیبی افزود: هرچند که اجاره پشت بام این روزها مطرح است اما این فرآیند به طور چشم گیر نیست و اجاره پشت بام به لحاظ قانون معنایی ندارد. حتی در این رابطه در بنگاه های معاملاتی املاک، با این موضوع درگیر نیستیم. چرایی این اتفاق باید به لحاظ اجتماعی بررسی و به مردم اطلاع رسانی شود.

او اظهار کرد: در حال حاضر اینکه گفته می شود برخی انباری ها نیز به افراد اجاره داده می شود که این موضوع ممکن است، امکان پذیر باشد؛ چرا که انباری ها به لحاظ متراژ از 25 متر شروع و در برخی واحدها به 40 متر هم می رسند و دارای یک سند جداگانه ای هستند که افراد می توانند سندی مبنی بر موجر و مستاجر را تنظیم کنند. اما پشت بام جز مشاعات است و افراد حق اجاره پشت بام را ندارند.

غیبی گفت: البته به دلیل افزایش قیمت اجاره خانه در سطح تهران اجاره پشت بام نیز بعید نیست. ممکن است در برخی خانه های قدیمی میان دو نفر یعنی صاحب ملک و یک درخواست کننده این اتفاق رخ دهد. اما اینکه چرا یک مالک به اجاره پشت بام محتاج است باید آسیب شناسی شود.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 8 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 438

به "پشت بام های اجاره ای در تهران چقدر جدی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پشت بام های اجاره ای در تهران چقدر جدی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید