چاقی مفرط با لیپوساکشن درمان نمی گردد

به گزارش مجله ایرکا، افراد مبتلا به چاقی مفرط به هیچ اسم نباید از لیپوساکشن به اسم روشی برای کاهش وزن خود استفاده نمایند زیرا لیپوساکشن، چربی اضافه بدن را حذف می نماید و با توجه به چگالی کم چربی، این کار در کاهش وزن تاثیر چندانی ندارد.

چاقی مفرط با لیپوساکشن درمان نمی گردد

چاقی مفرط با لیپوساکشن درمان نمی گردد

نویسنده:دکتر مجید لاهوتی

افراد مبتلا به چاقی مفرط به هیچ اسم نباید از لیپوساکشن به اسم روشی برای کاهش وزن خود استفاده نمایند زیرا لیپوساکشن، چربی اضافه بدن را حذف می نماید و با توجه به چگالی کم چربی، این کار در کاهش وزن تاثیر چندانی ندارد.

لیپوساکشن یکی از روش های حذف چربی های اضافی از بدن بیماران است و این چربی معمولاً به رژیم غذایی، دارویی و ورزش مقاومت نشان می دهد و برای مثال، چربی های کنار ران در خانم ها، چربی های ناحیه زیر شکم و چربی بازو از این موارد هستند و این افراد برترین انتخاب برای لیپوساکشن هستند. به طور کلی، در پزشکی، برای هر روش درمانی تعیین باید انتخاب بیمار متناسب با آن روش درمانی صورت بگیرد و در لیپوساکشن هم این قانون حکم فرماست و تنها شامل بیمارانی می گردد که همه روش های حذف چربی را امتحان نموده اند ولی همچنان با زیادی چربی در این مواضع بدن شان روبه رو هستند.

افرادی که از چاقی مفرط رنج می برند و در پی کاهش وزن و لاغر شدن هستند موارد بسیار نامناسبی برای این عمل محسوب می شوند زیرا از طرفی عوارض و مسائل عمل لیپوساکشن با حجم چربی ساکشن شده متناسب است و هر چه قدر چربی خارج شده بیشتر باشد، خطرات آن برای بیمار بیشتر است و از طرف دیگر لیپوساکشن در افراد چاق نیاز به بی هوشی دارد و این کار در این افراد خطرآفرین است. آنها باید به وسیله رژیم غذایی و فعالیت های ورزشی به لاغر کردن خود بپردازند و چربی های به جای مانده آنها که مقاومت نشان می دهد با لیپوساکشن رفع گردد؛ و نکته آخر این که لیپوساکشن های لیزر و اولتراسونیک (فراصوت) تفاوت چندانی در نتیجه کار ایجاد نمی نمایند و تنها موجب تسهیل تخلیه چربی می شوند.

منبع:http://salamat.com

منبع: راسخون
انتشار: 1 مهر 1400 بروزرسانی: 1 مهر 1400 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 1142

به "چاقی مفرط با لیپوساکشن درمان نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاقی مفرط با لیپوساکشن درمان نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید