کرونا در اروپا، از گسترش کنترل های مرزی در آلمان تا پیشی دریافت اسپانیا از ایتالیا در تعداد مبتلایان

به گزارش مجله ایرکا، جدیدترین اخبار کرونا از اروپا از پیشی دریافت اسپانیا از ایتالیا در آمار مبتلایان به کرونا و گسترش کنترل های مرزی در آلمان برای مقابله با شیوع کرونا حکایت دارد.

کرونا در اروپا، از گسترش کنترل های مرزی در آلمان تا پیشی دریافت اسپانیا از ایتالیا در تعداد مبتلایان

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران کرونا همچنان در اتحادیه اروپا گسترش یافته و نگرانی ها و چالش های بیشتری ایجاد می نماید.

خروج مرکل از قرنطینه

جدیدترین اخبار کرونایی از اتحادیه اروپا نشان می دهد که آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان روز آدینه بعد از یک دوران قرنطینه دو هفته ای به دفتر خود بازگشت. این خبر را استفان زایبرت، سخنگوی دولت المان اعلام نموده است. به گفته وی مسلما مرکل در محل کار خود هم همچنان قواعد فاصله گذاری را مورد توجه قرار داده و مصاحبه با سران کشورها را به صورت تلفنی و یا با ویدئو کنفرانس برگزار خواهد نمود. مرکل چندی پیش به دلیل ارتباط با یک پزشک مبتلا به کرونا به قرنطینه رفت و تست های کرونایی که انجام داد همه منفی اعلام شد.

آندریاس گایسل، سناتور داخلی برلین هم انتظار دارد که محدودیت ها برای مقابله با شیوع کرونا تا خاتمه امسال میلادی ادامه یابد. به گفته وی البته کاهش این محدودیت ها در ماه آوریل و یا ماه می قابل انتظار است.

هشدار انستیتو رابرت کخ آلمان درباره کمبود تخت های ویژه در دوران بحران کرونا

لوتار ویلر، رئیس انستیتو رابرت کخ آلمان هم در این باره هشدار داد که این باور شکل گیرد که به وسیله ماسک های ساده می توان امنیت در برابر کرونا ایجاد کرد.

وی گفت: این بدترین دیدگاهی است که می تواند شکل گیرد. به گفته وی مردم باید فاصله خود را حفظ نمایند، از قوانین مربوط به سرفه و عطسه پیروی نمایند و بهداشت دست ها را رعایت نمایند. در غیر این صورت تنها استفاده از ماسک بیش از آنکه مفید باشد آسیب زا خواهد بود.

وی همچنین درباره اقدام دولت آلمان برای افزایش ظرفیت تخت های مراقبت ویژه ابراز رضایت نموده و در عین حال تاکید نمود که مطمئن نیست این میزان تخت کافی است. وی گفت: من شخصا بر این عقیده ام که هنوز کافی نیست.

اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپایی هم از احتمال تمدید بستن مرزها برای مقابله با شیوع کرونا از طرف کشورها بعد از تعطیلات عید پاک اطلاع داد.

شروع عملیات بحران ارتش آلمان با 15 هزار نیرو

همچنین اخبار کرونایی از اروپا نشان می دهد که برای غلبه بر بحران کرونا ارتش آلمان از امروز 15 هزار نیروی خود را برای حمایت از ایالات و بخش های مختلف آلمان به کار می گیرد. وزیر دفاع آلمان مدتهاست که ارتش آلمان را برای یک عملیات بحران طولانی آماده می نماید.

با این همه ارتش آلمان هم از کمبود تجهیزات حفاظتی و بخصوص ماسک در دوران بحران کرونا رنج می برد.

هشدار سازمان ملل درباره وقوع بحران گرسنگی پیامد بحران کرونا

برنامه غذایی جهانی سازمان ملل (WFP) هم درباره وقوع یک بحران گرسنگی عظیم پیامد بحران کرونا هشدار داده است. بتینا لوشر، سخنگوی این نهاد در برلین در سخنانی درباره وقوع یک بحران گرسنگی عظیم پیامد بحران کرونا ابراز نگرانی نموده است.

برلین محدودیت های ضد کرونایی را تمدید می نماید

سنای برلین هم محدودیت ها برای مقابله با بحران کرونا را تا 19 آوریل (31 فروردین ماه) تمدید می نماید.

نخست وزیر هلند هم در سه زبان از آلمانی ها و بلژیکی ها درخواست نموده است که در تعطیلات عید پاک به سفر نروند.

اسپانیا در میزان مبتلایان کرونا از ایتالیا پیشی گرفت

شیوع کرونا در اروپا همچنان ادامه دارد و اسپانیا در این زمینه از ایتالیا پیشی گرفته و صندلی اول را در لیست کشورهای بحران زده کرونایی در اتحادیه اروپا به خود اختصاص داده است.

بر اساس آمارهای رسمی تا به حال در اسپانیا 117710 نفر به کرونا مبتلا شده و 10935 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا نیز تا به حال 115242 نفر به این بیماری مبتلا شده و 13915 نفر هم بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در آلمان هم کرونا به سرعت در حال شیوع است و تا به حال 85063 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و 1111 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در فرانسه هم تا به حال 59105 نفر به کرونا مبتلا شده و 5387 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

آلمان کنترل های مرزی را گسترش می دهد

هورست زیهوفر، وزیر کشور آلمان هم می خواهد برای مقابله با شیوع کرونا کنترل های مرزی را گسترش داده و یک تعهد قرنطینه را برای مسافران هوایی ایجاد کند. کابینه دولت آلمان قرار است روز دوشنبه در این باره بحث کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 230

به "کرونا در اروپا، از گسترش کنترل های مرزی در آلمان تا پیشی دریافت اسپانیا از ایتالیا در تعداد مبتلایان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از گسترش کنترل های مرزی در آلمان تا پیشی دریافت اسپانیا از ایتالیا در تعداد مبتلایان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید