3 نشانه زودهنگام آلزایمر را بشناسید

به گزارش مجله ایرکا، آلزایمر نوعی بیماری است که بیشتر افراد مسن را تحت تأثیر قرار می دهد و همچنان در کشورهای مختلف رو به رشد است. انجمن آلزایمر کانادا گزارش می دهد که بیش از 700 هزار کانادایی به این بیماری مبتلا هستند و پیش بینی می گردد این تعداد از هم اکنون تا سال 2031 به 1.4 میلیون نفر برسد.

3 نشانه زودهنگام آلزایمر را بشناسید

به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، در حالی که هنوز درمانی برای این شکل از زوال عقل یافت نشده است ، آگاهی از بعضی علائم اولیه این بیماری بسیار مهم است.

از دست دادن حافظه

یکی از کلیشه ای ترین علائم آالزایمر را می توان از دست دادن حافظه دانست. اگر به طور مداوم فراموش می کنید که کلیدهای خود را کجا قرار داده اید یا حتی مجبورید برای ساده ترین موضوعات یادداشت بنویسید، بهتر است بدانید که شما در خطر آزایمر قرار دارید. البته نگران نباشید، شاید این حواس پرتی شما علل متعدد دیگری داشته باشد، اما همزمان می تواند یکی از نشانه های آلزایمر باشد.

دشواری در انجام کارهای روزانه

آیا دیگر نمی دانید چگونه از ماشین ظرفشویی خود بهره ببرید؟ آیا آماده کردن غذا به یک چالش تبدیل شده است؟ آیا فراموش نموده اید که چگونه مسواک بزنید؟ یکی از شایع ترین علائم اولیه آلزایمر ، مشکل در انجام فعالیتهای عادی است. اگر این موضوع را تجربه می کنید بهتر است هر چه سریعتر با پزشک خود قرار بگذارید.

بی نظمی

یکی از مهمترین علائم اولیه بیماری آلزایمر عدم تطابق است. درواقع اغلب مبتلایان به آلزایمر درجاتی از بی نظیم را تجربه می نمایند. این بی نظمی در روزای مختلف یا حتی هر روز رخ می دهد.

منبع: انتخاب
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 6

به "3 نشانه زودهنگام آلزایمر را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 نشانه زودهنگام آلزایمر را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید