اجرای یک برنامه سینمایی توسط جهانگیر الماسی

به گزارش مجله ایرکا، مدیر گروه ادب و هنر رادیو فرهنگ تاکید نمود که در صورت برگزاری جشنواره های فجر، رادیو همچون سال های گذشته جشنواره های فجر را پوشش خواهد داد.

اجرای یک برنامه سینمایی توسط جهانگیر الماسی

به گزارش خبرنگاران، مرتضی صداقت گو درباره پوشش جشنواره های فجر سال جاری به ایسنا گفت: شبکه فرهنگ برای پوشش جشنواره های فجر همواره برنامه ریزی داشت. سال جاری هم بر همین سیاق حرکت و با دبیران و مسوولان روابط عمومی جشنواره ها هماهنگی کردیم. اگر قطعی شد که جشنواره ها به ویژه جشنواره فیلم فجر بتواند نمایش عمومی داشته باشد و حضور عوامل رسانه ممکن باشد، رادیو هم مثل سال های گذشته با قدرت و انرژی در خدمت جشنواره های انقلاب (فیلم، موسیقی، تئاتر و شعر فجر) خواهد بود. بر همین اساس هم افتتاحیه جشنواره شعر فجر با همکاری رادیو فرهنگ به شکل زنده پوشش دادیم.

مدیر گروه ادب و هنر رادیو فرهنگ در شرح برنامه جدید این شبکه رادیویی با موضوع سینمای دفاع مقدس به ایسنا گفت: برنامه سینما فرهنگ با شعار سینما، ارتباطات و آینده فراوری شده و قرار است در این حوزه ها کار کند. این برنامه به شکل متمرکز به معرفی، نقد و تبیین سینمای انقلاب و دفاع مقدس می پردازد.

او اضافه نمود: کسانی که در برنامه حضور دارند، گویای این هستند که این برنامه با برنامه های رادیویی معمولی متفاوت است و به شکلی جدی درباره سینما و آینده سینما بحث می نماید. شاکله کلی برنامه این است که ما بنا داریم تا افق پیش روی سینمای دفاع مقدس را برای مخاطبان عام و خاص رادیو به شکل منسجم، متقن و مستند تبیین کنیم. در این میان قصد داریم تا با کارگردانان، بازیگران و عوامل مختلفی که در عرصه فیلم و سریال فعالیت دارند گفت و گو کنیم و نقطه نظراتشان را در حوزه دفاع مقدس بشنویم. می خواهیم رادیو با توجه به پتانسیلی که دارد انعکاس دهنده خوبی برای سینمای حوزه دفاع مقدس باشد.

صداقت گو عوامل برنامه را اینگونه معرفی کرد: دکتر حبیب الله مازندرانی به عنوان مشاور و مسوول برنامه حضور دارد. آقای جهانگیر الماسی، بازیگر سینما و تلویزیون به عنوان کسی که دانش سینما دارد، در برنامه به عنوان کارشناس ـ مجری حضور دارد.

مهدی عظیمی میرآبادی رییس انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس، محمود سزاوار رییس سازمان هنری سینمایی دفاع مقدس، حبیب الله بهمنی نویسنده و کارگردان سینما و دکتر مجید رحیمی جعفری نویسنده و منتقد سینما، دیگر افرادی هستند که در برنامه سینما فرهنگ حضور دارند. همچنین خانم انسیه شاه حسینی، فیلم نامه نویس و کارگردان سینما هم در برنامه قرار است بخش آموزش فیلمنامه نویسی را برای مخاطبان برنامه تبیین کند.

برنامه رادیویی سینما فرهنگ قرار است از اول بهمن ساعت 20 از رادیو فرهنگ پخش گردد البته ممکن است زمان پخش تغییر کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 777

به "اجرای یک برنامه سینمایی توسط جهانگیر الماسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای یک برنامه سینمایی توسط جهانگیر الماسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید