استفاده از رمزارزها با منشا خارجی توصیه نمی شود

به گزارش مجله ایرکا، معاون راهبری فنی مرکز ملی فضای مجازی گفت: رمزارزها به طور کلی و با مدیریت شرایطی می توانند ابزاری برای دور زدن تحریم در برخی از معاملات باشند اما باید رویکرد ویژه ای برای برخورد با این موضوع برای آن تعریف شود.

استفاده از رمزارزها با منشا خارجی توصیه نمی شود

به گزارش خبرنگاران از پژوهشگاه فضای مجازی، ابوالفضل روحانی با بیان این مطلب افزود: مرکز ملی فضای مجازی استفاده از رمزارزها با منشا خارجی نظیر بیت کوین را ترویج نمی کند، زیرا نه تنها متولی آن معین نبوده بلکه سرمایه گذاران آن هم معین نیست.

وی ادامه داد: نوسان های عجیب قیمت بیت کوین و تلاطم قیمتی آن در بازارهای جهانی جای پرسش دارد، بر این اساس سیاست مرکز این است که تشویقی در این حوزه نداشته باشیم اما در جمهوری اسلامی به ویژه بانک مرکزی، با توجه به این که رمزارزها می تواند ابزار مناسبی برای دور زدن تحریم ها برای برخی از معاملات باشد باید رویکرد ویژه ای برای آن تعریف شود.

روحانی با اشاره به موضوع بلاکچین و رمزارزها، گفت: پژوهشگاه فضای مجازی نسبت به آسیب پذیری و ریشه استفاده از رمزارزها اقدام کرده است، اما از آن جا که هنوز بحث رمزارزها در میان همه مردم، ساری و جاری نشده و موضوعی فراگیر نیست و در سطح نخبگان و افراد خاص به جای مانده، باید با توجه به شرایط و برنامه ریزی انجام شده با هدف آگاه سازی این موضوع نسبت به شفاف سازی موضوع رمزارزها اقدام و رویکرد جمهوری اسلامی را نسبت به این موضوع تبیین کرد.

به گزارش ایرنا، قابل رصد نبودن ارزهای دیجیتال باعث شده است که استفاده از این نوع ارزهای مجازی در شرایطی مانند تحریم، کارساز باشد.

برخی کارشناسان پس از تشدید تحریم های آمریکا پیشنهاد دادند که استفاده از این نوع ارزها برای مبادلات خارجی بیشتر مورد توجه قرار گیرد تا به این وسیله با تحریم ها مقابله شود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 تیر 1400 بروزرسانی: 30 تیر 1400 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 1061

به "استفاده از رمزارزها با منشا خارجی توصیه نمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از رمزارزها با منشا خارجی توصیه نمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید