اسراری در جعبه سیاه زمین برای نسل های آینده

به گزارش مجله ایرکا، جعبه سیاه ساخته شده از فولاد، اطلاعات زمین را در خود ذخیره می نماید تا آن ها را به نسل های آینده ارائه دهد.

اسراری در جعبه سیاه زمین برای نسل های آینده

به گزارش خبرنگاران ، به نقل از العربیه، یک تاسیسات فولادی در جزیره تاسمانی استرالیا، به نام جعبه سیاه ساخته شده است. این تاسیسات فولادی به زودی با یاری انرژی های خورشیدی اطلاعاتی از جمله تغییرات آب و هوایی، انقراض گونه ها، آلودگی های زیست محیطی و تأثیرات سلامتی را در خود ثبت خواهد نمود.

وب سایت جعبه سیاه درباره این اختراع می گوید: تا زمانی که ما شیوه زندگی خود را تغییر ندهیم، تغییرات آب و هوایی، زندگی انسان ها را نابود خواهد نمود. در جعبه سیاه داده هایی درباره زمین برای نسل های آینده ذخیره می گردد. بعلاوه اگر یک دانشمند، در آینده این جعبه را کشف کند، می تواند اطلاعاتی از تغییرات گذشته، به دست بیاورد.

مدیر اجرایی آژانس بازاریابی، گفت: اگر روزی زمین در نتیجه تغییرات آب و هوایی متلاشی گردد، این دستگاه فولادی در دسترس کسانی که به جای مانده اند قرار خواهد گرفت. این پروژه قرار است در اوایل سال 2022 تکمیل گردد. سازندگان جعبه سیاه زمین می گویند: این دستگاه برای ارائه اطلاعاتی از رویداد هایی که منجر به نابودی زمین است، طراحی شده تا جوابگوی نسل های آینده باشد.

جعبه سیاه، الگو گرفته ازطاق قیامت است. ساختمان طاق قیامت در منطقه سردسیر و قطبی نروژ واقع شده است که محل نگهداری 2 میلیارد بذر و تخم گیاه از سراسر دنیا است.

بیشتر بخوانید

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 30 دی 1400 بروزرسانی: 30 دی 1400 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 1268

به "اسراری در جعبه سیاه زمین برای نسل های آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسراری در جعبه سیاه زمین برای نسل های آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید