بایدن: ترامپ ننگ ملی را به نمایش گذاشت

به گزارش مجله ایرکا، ایسنا نوشت: نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا در نخستین مقصد تور زمینی خود با قطار در سراسر ایالت های غرب میانه کشور، عملکرد رئیس جمهوری آمریکا و رقیب جمهوری خواهش در مناظره سه شنبه شب در اوهایو را یک ننگ ملی خواند.

بایدن: ترامپ ننگ ملی را به نمایش گذاشت

به گزارش شبکه ای بی سی نیوز، جو بایدن، نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر به خبرنگارانی که در مقابل قطار دربستی امترک در شهر الیانس واقع در ایالت اوهایو ایستاده بودند، گفت: دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا مثل همواره خودش را به معرض نمایش گذاشت و به نظر من این یک ننگ ملی بود. امیدوارم که مردم آمریکا به ویژه آنهایی که هنوز درخصوص رای خود تصمیم نگرفته اند به درستی برای خود تجزیه و تحلیل نمایند که کدامیک از ما دو نامزد حقیقتا به نگرانی هایشان پاسخ داده ایم.

بایدن روز چهارشنبه تور یک روزه 200 مایلی خود با قطار در سراسر ایالت های کلیدی اوهایو و پنسیلوانیا را شروع کرد و در حالی که برنامه مالی اش را معرفی می نماید، امیدوار است نظر رای دهندگانی را که در سال های اخیر از حزب دموکرات دور شده و در سال 2016 میلادی کاخ سفید را تقدیم دونالد ترامپ کردند، جلب کند.

در شهر الیانس، بایدن به ناکامی ترامپ در مناظره سه شنبه شب در رد فزونی طلبی سفیدپوستان اشاره نموده و از وی به خاطر حمایت از فزونی سفیدپوستان انتقاد کرد.

در جریان مناظره سه شنبه شب، ترامپ به جای محکوم کردن گروه راست افراطی پسران مغرور در ناآرامی ها و خشونت های اخیر، از این گروه خواست که عقب بایستند.

بایدن گفت: ترامپ در جریان این مناظره اظهار کرد: پیغام من به گروه پسران مغرور و دیگر گروه های حامی فزونی طلبی سفیدپوستان این است که دست نگه دارند و عقب بایستد. این ما نیستیم. این ما به عنوان مردم آمریکا نیستیم. من معتقدم که ترامپ اگر در انتخابات شکست بخورد حتما از قدرت کنار خواهد رفت چرا که چاره و گزینه دیگری ندارد.

بایدن با تاکید بر مشارکتش در دو مناظره آینده که برای ما آینده به ترتیب در شهر میامی واقع در ایالت فلوریدا و در شهر نشویل واقع در ایالت تنسی برنامه ریزی شده، گفت: من منتظر رسیدن زمان این مناظره ها هستم اما امیدوارم این بار نامزدهای انتخابات اجازه داشته باشند آزادانه و بدون قطع شدن حرف هایشان به سوالات پاسخ دهند.

وی افزود: من درباره مناظره دوم یا سوم حدس نمی کنم اما امیدوارم راهی وجود داشته باشد که کمیسیون مناظرات بتواند به وسیله آن بر توانایی ما برای پاسخ به سوالات بدون آنکه حرف هایمان قطع گردد، کنترل داشته باشد.

بایدن درباره مناظره سه شنبه شب گفت: این مناظره و این انتخابات قرار است درباره شما و همه افرادی که باعث تغییر شده اند، باشد. آیا رئیس جمهوری شما به هیچ وجه درک می نماید که شما در چه شرایطی قرار دارید؟ سوال اینجاست که آیا او می بیند که شما در حال حاضر کجا قرار گرفته اید و می خواهید کجا باشید؟ آیا او اصلا به این مساله اهمیتی می دهد؟

پس از آنکه روزنامه نیویورک تایمز از شرایط مالیات ترامپ گزارش داد و گفت که وی طی دو سال تنها 750 دلار مالیات پرداخت نموده و فرار مالیاتی داشته است، بایدن درخصوص موضوع مالیات، ترامپ را هدف گرفت و گفت: ترامپ سهم عادلانه خود در مالیات ها را پرداخت نمی نماید. او می گوید از آنجایی که باهوش است این کار را انجام می دهد. آیا ما احمق هستیم که قوانین را رعایت می کنیم؟

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 18 آبان 1399 بروزرسانی: 18 آبان 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 583

به "بایدن: ترامپ ننگ ملی را به نمایش گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: ترامپ ننگ ملی را به نمایش گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید