تحقیق دولت فدرال روی تصادفات جدید راننده اتوماتیک شرکت تسلا

به گزارش مجله ایرکا، خبرگزاری خبرنگاران- اداره ایمنی ترافیک بزرگراه آمریکا در حال بررسی تصادف دیگری از خودرو های تسلا است که گفته می شود در آن از حالت راننده الکترونیک استفاده شده است.

تحقیق دولت فدرال روی تصادفات جدید راننده اتوماتیک شرکت تسلا

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، طی هفته های اخیر سه تصادف دیگر با خودرو های الکتریکی و در حالت دستیار اتوماتیک شرکت تسلا رخ داده است. جدیدترین تصادف در خارج از لانسینگ ایالت میشیگان، هنگامی رخ داد که راننده Tesla Model Y به رزم ناو نظامی نیرو های دولتی برخورد کرد. پلیس میشیگان گفت که راننده در زمان تصادف از Autopilot، سیستم پیشرفته کمک راننده تسلا (ADAS) استفاده کرده است. هیچ کس در این اتفاق زخمی نشده، اما دولت بازرسان را به محل حادثه فرستاد تا تعیین کند که دستیار اتوماتیک چگونه به وقوع تصادف کمک کرده است.

پلیس فدرال پیگیر پفراینده تصادفات

این جدیدترین تصادف تسلا است که توسط بازرسان فدرال مورد بررسی دقیق قرار می گیرد. سازمان NHTSA تیم هایی را برای بازرسی از سانحه های مشابه تصادفی که در هفته های اخیر در هوستون و دیترویت رخ داده بود، فرستاده است. نیروی انتظامی محلی گفته است که اعتقاد ندارد راننده اتوماتیک در تصادف دیترویت نقش داشته باشد، اما آن ها هنوز در هوستون تصمیم خاصی نگرفته اند.

این تصادف همچنین آخرین حادثه ای است که راننده ای با استفاده از دستیار اتوماتیک به یک جسم ثابت برخورد می کند. حداقل دو تصادف مرگبار رخ داده که در آن صاحب تسلا به وسیله نقلیه متوقف شده برخورد کرده و تسلا هنوز به آن رسیدگی نکرده است.

تسلا پاسخگو نیست

تسلا به درخواستی برای اظهار نظر پاسخ نداد، احتمالاً به این دلیل که این شرکت دفتر مطبوعاتی خود را منحل کرده و معمولاً دیگر به درخواست های رسانه ای پاسخ نمی دهد. در گذشته، تسلا به مشتریان خود هشدار داده بود که دستیار اتوماتیک یک سیستم رانندگی مستقل نیست و هنوز هم هنگام استفاده از آن نیاز به توجه مداوم به جاده دارد.

شرکت تسلا اخیراً یک نسخه بتا از دستیار اتوماتیک به نام رانندگی کاملا اتوماتیک را ارائه داده که به بسکمک از افراد تصور غلط از خودمختار بودن وسایل نقلیه تسلا را داده و توجه رانندگان به جاده را ضروری نمی کند. تسلا اخیراً تعداد افرادی را که به نرم افزار بتا دسترسی دارند گسترش داد. مدیر عامل شرکت ایلان ماسک اخیراً در توییتی نوشت: هنوز مراقب باشید، این قابلیت در حال توسعه است.

تسلا دارای سابقه شطرنجی با NHTSA، آژانس فدرال است که می تواند باعث فراخوان و بررسی تصادفات اتومبیل شود. این آژانس چندین مورد تصادف منجر به مرگ را اعلام کرده است. سال گذشته، هیئت ایمنی حمل و نقل ملی به این نتیجه رسید که ADAS یکی از دلایل احتمالی تصادف مرگبار سال 2018 است، که در آن یک مرد کالیفرنیایی پس از برخورد خودروی مدل X خود به یک سد بتونی کشته شد. بعداً رئیس هیئت ایمنی گفت که تسلا از توصیه های خود چشم پوشی می کند. سال گذشته، سخنگوی NHTSA گفت که این آژانس در حال کنترل و نظارت بر فرایند گسترش نرم افزار Tesla`s Full Self Driving است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 10 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1400 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 923

به "تحقیق دولت فدرال روی تصادفات جدید راننده اتوماتیک شرکت تسلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحقیق دولت فدرال روی تصادفات جدید راننده اتوماتیک شرکت تسلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید