تهران، یکی از شهرهای جذاب دنیا

به گزارش مجله ایرکا، روزنامه ایتالیایی لاستمپا تهران را به عنوان یک شهر گردشگری جذاب معرفی کرد.

تهران، یکی از شهرهای جذاب دنیا

روزنامه ایتالیایی لاستمپا سفر به ایران را برای گردشگری جذاب خوانده و نوشت: تهران از جمله شهرهایی است که از نظر گردشگری بسیار جذاب و در نزدیکی منطقه مربوط به بین النهرین باستان است.

تارنمای روزنامه لاستمپا در بخش گردشگری خود به معرفی تهران به عنوان یک شهر گردشگری جذاب اشاره نمود و اضافه نمود:

تهران پایتخت ایران در منطقه شمالی کشور و در کوهپایه های البرز قرار گرفته و بزرگترین شهر ایران است. تهران همچنین مرکزمهم مالی و صنعتی کشور محسوب می گردد. مرکز این شهر در میدان امام خمینی و در منطقه بازار توسعه یافته است. در اطراف مرکز شهر محله های متوسط وجود دارند، در حالی که مناطق شمال شهر ثروتمند بوده، جایی که بیشتر سفارتخانه ها در آن جای گرفته اند.

لاستمپا نوشت:

برج میلاد نماد شهر تهران و از جمله بلندترین ها در دنیا است. موزه جواهرات، پل طبیعت، محله دربند، کاخ گلستان، پارک جمشیدیه و کاخ سعدآباد از جمله جذابیت های جالب تهران برای گردشگران است.

لاستمپا اضافه نمود:

اگر علاقه مند به تاریخ و باستان شناسی هستید، حتما از موزه ملی ایران بازدید کنید که از دو مجموعه موزه ایران باستان و موزه عصر اسلامی ساخته شده است. در این موزه آثار باستانی و دوران قرون وسطی ازجمله گلدان های سرامیکی، ابزارآلات فلزی، سکه های فلزی، کتاب های نادر نگهداری می شوند. آثار باستانی تر نیز مربوط به دوران سنگی می شوند و بعضی نیز حدود 30 تا 35 هزار سال قدمت دارند. اشیای دست ساز زیادی نیز از پرسپولیس در این موزه نگهداری می شوند.

در این گزارش همچنین به موارد منفی سفر به ایران اشاره شده و آمده است:

در شهرهای اصلی و پایتخت، موارد جیب بری و دزدی افزایش یافته است. در تهران حتی موارد متوقف کردن خارجی ها از سوی افراد لباس عادی که خود را به عنوان مامور معرفی می نمایند، وجود دارد. همچنین از مدت ها است که در این کشور فعالیت های عناصر وابسته به داعش به ثبت رسیده است.

منبع: کجارو / ایرنا
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 18

به "تهران، یکی از شهرهای جذاب دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهران، یکی از شهرهای جذاب دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید