جهش تازه سویه دلتا بسرعت در حال شیوع در انگلیس

به گزارش مجله ایرکا، طبق آنالیز صورت گرفته به وسیله دولت انگلیس، جهش نو سویه دلتای کرونا که از آن سرایت بیشتری دارد، بسرعت در حال شیوع در بریتانیاست.

جهش تازه سویه دلتا بسرعت در حال شیوع در انگلیس

جهش نو سویه دلتای کرونا که از آن مسری تر است بسرعت در حال شیوع در بریتانیا است و حدود 12 درصد از نمونه های جمع آوری شده در نوترین آنالیز دولتی را تشکیل می دهد.

به گفته محققان دولت انگلیس، این نشان دهنده نرخ رشد روزانه 2.8 درصدی زیرگونه AY.4.2 در طول تحقیق اجرا شده بین 19 اکتبر تا 5 نوامبر (27 مهر تا 14 آبان) است.

به گزارش شبکه آمریکایی بلومبرگ، با این حال، به نظر می رسد که سویه فرعی نو دلتا کمتر باعث ایجاد کرونای دارای علائم بیماری می گردد.

طبق این گزارش، محققان خارج از این تحقیق هشدار دادند که هنوز خیلی زود است که با اطمینان گفته گردد که آیا این سویه نو واقعاً کمتر محتمل است افراد را بیمار کند یا اینکه عوامل دیگری هم دخیل هستند.

سیمون کلارک دانشیار میکروبیولوژی سلولی در دانشگاه ریدینگ در یک جلسه توجیهی به وسیله مرکز رسانه علوم انگلیس گفت: اگر AY.4.2 در میان افرادی که جوان تر بودند یا در مکان هایی با پوشش گسترده واکسن شیوع پیدا می کرد، این عوامل می تواند تفاوت مشاهده شده را شرح دهد.

به گزارش بلومبرگ، از هر 20 کودک در سنین مدرسه در بریتانیا یک نفر در طول دوره آنالیز به این جهش نو سویه دلتا مبتلا شد. شیوع گونه فرعی نو بعلاوه در افراد بالای 65 سال دو برابر بود.

پیش تر گزارش شده بود نسخه اصلی سویه دلتا همچنان بیشترین موارد ابتلا به بیماری کووید-19 را در انگلیس باعث می گردد، اما موارد ابتلا به سویه نو که به آن دلتا پلاس هم می گویند، در حال افزایش است.

در هفته های اخیر افزایش ابتلا در اروپا، این قاره را بار دیگر به کانون همه گیری تبدیل نموده است. در روزهای گذشته مرگ و میر روزانه ویروس کرونا در آلمان بیشترین افزایش را در بیش از پنج ماه گذشته داشته و قانون گذاران این کشور در حال مباحثه درباره چگونگی مهار موج چهارم این همه گیری از جمله اعمال قرنطینه افراد واکسن نزده هستند.

به گزارش بلومبرگ، با کمتر از 70 درصد واکسیناسیون کامل در برابر این بیماری، بزرگترین اقتصاد اروپا از همتایان غربی مانند اسپانیا، ایتالیا و پرتغال عقب مانده که باعث شده آلمان با موج شیوع نو روبرو گردد. نرخ روزانه ابتلا در آلمان در حال شکستن رکوردهای ثبت شده در زمستان گذشته است، زمانی که جمعیت این کشور اروپایی عمدتاً در برابر کرونا بی دفاع بودند.

اتریش از روز دوشنبه به اولین کشوری تبدیل شد که قرنطینه برای افراد غیرواکسینه را اعمال کرد. الکساندر شالنبرگ صدراعظم اتریش روز یکشنبه گفت از روز دوشنبه میلیون ها نفر را که به طور کامل علیه ویروس کرونا واکسینه نشده اند، در قرنطینه قرار می دهد تا با افزایش بی سابقه شیوع کرونا در این کشور مقابله کند.

سازمان جهانی بهداشت (WHO) چهارشنبه هفته گذشته گزارش داد اندازه ابتلا به کرونا طی هفت روز قبل در قاره اروپا 10 درصد افزایش داشت. به گفته سازمان جهانی بهداشت، با این فرایند، اروپا تنها منطقه ای در جهان بود که اندازه ابتلا به کرونا و مرگ و میر بر اثر آن با فرایند صعودی روبرو شد. خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد این ششمین هفته متوالی بود که نرخ ابتلا به کووید-19 و مرگ و میر ناشی از آن در قاره سبز فرایند صعودی داشت.

هانس کلوگه مدیر منطقه اروپای سازمان جهانی بهداشت پیش بینی کرد: ممکن است تا اول فوریه سال آینده شاهد نیم میلیون مرگ دیگر ناشی از کووید-19 در اروپا و آسیای مرکزی باشیم و 43 کشور در منطقه ما در مقطعی در همان دوره با فشار بالا تا شدید در مورد (کمبود) تخت های بیمارستانی روبرو خواهند شد.

،فارس

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 1 دی 1400 بروزرسانی: 1 دی 1400 گردآورنده: ccirca.ir شناسه مطلب: 1237

به "جهش تازه سویه دلتا بسرعت در حال شیوع در انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهش تازه سویه دلتا بسرعت در حال شیوع در انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید